download
محققین ژاپنی به این نتیجه رسیده اند برای رهایی از بوتاکس و عوارض مخرب ان جایگزینی مناسب و طبیعی  برای پوست پیدا کنند،فضولات بلبل های جزیره کیوشو به عقیده آنان مناسبترین مواد را برای زیبائی پوست دارند

متخصصان زیبایی در ژاپن توصیه می کنند که به جای استفاده از بوتاکس در زیباسازی پوست، فضولات پرندگان به عنوان مواد طبیعی امن و مفیدتر مورد استفاده قرار گیرد.
به گزارش هایدکتر به نقل از راشاتودی، کارشناسان ژاپنی می گویند فضولات پرندگان تاثیر آشکارتری در بازگرداندن شادابی و جوانی به پوست دارد و این کاربردی است که از قرون وسطی در ژاپن مرسوم بوده است.
به گفته کارشناسان، از دیرباز این شیوه در بین خوانندگان و اقشار حساس به زیبایی خود و کسانی که اصرار داشته اند حتی در کهنسالی هم زیبا و جوان به نظر آیند، رواج داشته است.
متخصصان ژاپنی تصریح می کنند که این موضوع منحصر به قدیم الایام نیست و در حال حاضر نیز برخی از ستاره های هالیوود از این مواد طبیعی برای رهایی از بوتاکس و عوارض مخرب آن استفاده می کنند.
این کارشناسان می افزایند که فضولات بلبل هایی که در جزیره کیوشو (بزرگترین جزیره از جزایر چهارگانه ژاپن واقع در جنوب غرب این کشور) زندگی می کنند، از بهترین مواد برای زیبایی پوست به شمار می رود.
این استدلال در ادامه اظهارات کارشناسان زیبایی ژاپنی وجود دارد که اگر فضله پرندگان روی میوه، برگ و یا بذرها بریزد، بوی بد و مشمئز کننده نخواهد داشت. ظاهرا این کارشناسان، پوست انسان را دارای چنین خاصیتی در تماس با فضله پرندگان می دانند.
متخصصان ژاپنی، پیشتر نیز فواید استفاده از حلزون – البته حلزون هایی که در شرایط ویژه پرورش داده شوند- را به عنوان ابزاری موثر در نگهداری از پوست صورت و دست ها کشف کرده اند.