انسداد غدد عرق در پوست سبب عرق سوز شدن شما می شود. این مشکل در اثر گرمای زیاد و طولانی مدت هوا یا تعریق بیش از حد ایجاد می شود. از جمله نشانه های عرق سوزی، ضایعات به شکل وزیکول‌ و به رنگ قرمز و کوچک هستند که معمولا بر روی قسمت‌های پوشیده بدن ایجاد می‌شوند.

پیشگیری از عرق سوز شدن

از پوشیدن لباس‌هایی از جنس نایلون یا پلاستیک، در آب و هوای گرم و هنگام ورزش  خودداری کنید؛ زیرا احتمال عرق سوز را افزایش می‌دهند.

دوش گرفتن با آب سرد می‌تواند تا حدی ناراحتی ناشی از عرق‌سوز را کاهش دهد.
استفاده از کمپرس آب سرد‌(مثل حوله خیس شده در آب سرد) را فراموش نکنید، زیرا خارش و سوزش ناشی از عرق‌سوز را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.
از لباس‌های نخی و نازک در هوای گرم استفاده کنید تا هوا به خوبی در بدن جریان داشته باشد.
پوست عرق‌سوز شده را باز نگهدارید و روی آن را کاملا نپوشانید.
از پوشیدن لباس‌های تنگ که سبب آزار منطقه عرق‌سوز می‌شود، جدا خودداری کنید. لباس‌های گشاد و آزاد انتخاب کنید تا هوای کافی به آن مناطق برسد و سریع‌تر بهبود یابد.


استحمام صبحگاهی یکی از مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از عرق‌سوزشدن در تابستان است؛ زیرا موجب باز‌شدن منافذ پوست و دیر بسته‌ شدن آنها، تعریق کمتر می‌شود.
هرگز مناطق عرق‌سوز شده را نخارانید؛ زیرا خاراندن آنها سبب عفونت می‌شود و ممکن است پزشک، برای از بین بردن عفونت مجبور به تجویز آنتی‌بیوتیک شود.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

منبع: اصفهان زیبا