آیا می دانید چه خوراکی هایی برای مفاصل شما مفید هستند؟ چه خوراکی هایی تاثیر مضری بر روی مفصل های بدن می گذارند؟ این مفید یا مضر بودن مواد غذایی به خاطر ترکیبات آنها است. در این مقاله قصد داریم به بررسی این مواد خوراکی بپردازیم. با ما همراه باشید.

 بیماری آرتروز انواع مختلفی دارد اما برخی از نشانه‌ها و علائم در همه انواع این بیماری مشترک هستند از جمله علائم مشترک انواع آرتروز می‌توان التهاب، سفتی، خشکی و درد مفاصل را نام برد.برای کاهش درد و نرم‌شدن مفاصل مى توانيد از برخی موادغذایی و مکمل‌های خاص استفاده کنید.

زنجبیل در پيشگيرى از التهاب رگ‌های خونی و مفاصل موثر است و تنها یک قاشق چایخوری زنجبیل در چای می‌تواند دردمفاصل را کاهش دهد.

زردچوبه خاصیت ضدالتهابی دارد و می‌تواند با آرتروز مقابله کند.

آووکادو مغذی‌ترین میوه دنیا محسوب می‌شود؛ زیرا سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاست و با سرطان، بیماری‌های قلبی، آرتروز و حتی آب‌مروارید مبارزه می‌کند.

سالمون بهترین منبع تامین اسیدهای چرب امگا۳ است و این اسیدهای چرب در آن موجب تعدیل وزن بدن، سلامت قلب و بهبود سلامت مفاصل مى شود.

زیاده‌روی در مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین مانند قهوه اثرات منفی به‌همراه دارد و یکی از آسیب‌های ناشی از آن درد مفاصل است.

مصرف چربی‌های اشباع‌شده برای کسانی که از درد مفاصل رنج می‌برند، انتخاب نادرستی است. کره، پنیر، گوشت‌های چرب و تمام موادی که حاوی چربی‌های اشباع‌شده فراوان هستند.

روغن‌ زیتون بکر خواص آنتی‌اکسیدانی فراوانی دارد و این آنتی‌اکسیدان‌ها با رادیکال‌های آزاد مقابله می‌کنند. رادیکال‌های آزاد باعث افزایش التهابات و درد مفاصل می‌شوند.

آناناس حاوی ماده‌ای به‌نام «بروملین» است که خاصیت ضدالتهابی و دارویی دارد؛ دارویی که التهاب مفاصل را کاهش می‌دهد و روند بهبود جراحت ها را سرعت مى بخشد.

خبرنگاران جوان