5

 پزشکان در مورد پوشیدن شلوارمخصوصا در هوای گرم تابستان توصیه های فراوانی دارند،خانم های جوان نیز مراقب باشند با پوشیدن شلوارهای تنگ دچار عفونت های شدید قارچی می شوند

در فصل تابستان از پوشیدن شلوار های رنگی و تنگ خودداری کنید زیرا مطالعات اخیر نشان می دهند این نوع شلوار ها باعث مرطوب شدن پوست و تعریق بیشتر در پاها می شوند.

 این محیط تاریک و مرطوب می تواند به سادگی زمینه بروز برخی مشکلات پوستی مانند ایجاد لکه های قهوه ای یا قارچ های پوستی را فراهم کند و تیرگی کشاله ران به خاطر پوشیدن شلوار های نامناسب است.

بررسی ها نشان می دهند، پوشیدن شلوار های رنگی که باعث تماس بیشتر و مستقیم عرق کرده و مواد مصنوعی موجود در این محصولات می شود،می تواند باعث بروز واکنش های آلرژیک تماسی شود و علائمی مانند خارش، التهاب و قرمزی پوست پا را به دنبال دارد.

شلوار های نخی که چسبان نباشند و رنگ و مواد شیمیایی زیادی هم در آن ها به کار نرفته باشد،بهترین گزینه برای تابستان هستند.

نتایج مطالعات نشان می دهند، برای جلوگیری از عرق سوز شدن به وی‍ژه در افراد چاق باید حداقل هر دو روز یک با شلوار خود را عوض کنید و بشویید،همیشه در فصل تابستان بعد از استحمام و شستن پاهایتان ان ها را خوب خشک کنید و سپس شلوار خود را بپوشید، هرچه سطح پاها خشک تر بماند، امکان عرق سوز شدن و ایجاد لکه های پوستی و قارچ نیز کمتر است.