آنتی بیوتیک ها یکی از انواع داروهایی هستند که مصارف بسیار زیادی را در طب دارند. عده ای از پزشکان معتقدند که در اغلب موارد مضرات مصرف آنتی بیوتیک ها بیشتر از فواید آن است و نباید بجز موارد ضروری از این دارو ها استفاده کرد. امروزه یکی از علل عمده مصرف آنتی بیوتیک رسیدن به تناسب اندام است که در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت.

سوای تمام تأثیرات مضری که مصرف آنتی‌بیوتیک بدون تجویز پزشک برایتان به همراه دارد، یکی از عوارض کمتر شناخته شده‌ی آن افزایش وزن است.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به خاطر خفیف‌ترین علائمسرماخوردگی سریع قرص می‌خورید یا آنتی‌بیوتیک تهیه می‌کنید، پس باید بدانید که با این کار آسیب زیادی به بدنتان وارد می‌کنید. سوای تمام تأثیرات مضری که مصرف آنتی‌بیوتیک بدون تجویز پزشک برایتان به همراه دارد، یکی از عوارض کمترشناخته شده‌ی آن افزایش وزن است.

خانم «دین پندی» که متخصص فیتنس چهره‌های مشهور بوده معتقد است که آنتی‌بیوتیک‌ها باعث ایجاد اختلال در روند التیام بدنتان می‌شوند؛ چرا که باکتری‌های مفید و باکتری‌های مضر بدن را از بین می‌برند. این مسئله به ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می‌انجامد.

اما این تمام چیزی نیست که این باکتریوم‌های ریز برای ما انجام می‌دهند. آنها نقش مهمی در تنظیم هورمون گرلین ایفا می‌کنند؛ این هورمون میزان چربی بدن و احساس گرسنه بودن را کنترل می‌کند. تمام این چربی‌های انباشته و خوردن غذاهای ناسالم به چاقی، دیابت نوع ۲ و التهاب سیستم گوارش شما می‌انجامد.

خانم «پندی» معتقد است که وقتی خانم‌ها آنتی‌بیوتیک مصرف می‌کنند، در واقع باکتری‌های مفید موجود در معده‌ی آنها از بین رفته و شرایط برای بروز عفونت قارچی فراهم می‌شود. در شرایطی کهمردان هم ممکن است دچار این مشکل شوند، اما این مسئله در زنان شایع‌تر است. عفونت قارچی منجر به حفظ و ماندن آب در بدن شده، در روند انتشار هورمون تیروئید اختلال ایجاد کرده و به اشتهای زیاد برای خوردن شیرینی‌جات می‌انجامد که اضافه وزن و ایجاد چربی شکمی را به همراه دارد.

اگر می‌خواهید وزن کم کنید، سعی کنید حتما تحت تجویز پزشک آنتی‌ بیوتیک مصرف کنید؛ سوای این مسئله که ورزش منظم و خوردن غذاهای مغزی که باعث افزایش ایمنی بدنتان می‌شود و از راه‌هایی است که می‌توان از بروز بیماری پیشگیری کرد.

منبع: فرتاک نیوز