آناناس از جمله میوه های استوایی و بسیار خوشمزه است که طعم خوشمزه این میوه طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است. مصرف آناناس به علت وجود مواد مغذی بسیار مفید، فواید بسیار زیادی را برای سلامت شما در پی خواهد داشت در ادامه شما را با 7 خاصیت طلایی آناناس آشنا خواهیم کرد. با دکتر سلام همراه باشید.

آناناس داراى خواص فراوانى چون خاصیت ضد سرطان، ضدلخته خون، ضد التهاب، انرژى زا و بهبود سلامت کلیه ها و دستگاه گوارش است.
آناناس یک میوه خوشمزه حاوی ترکیبی موثر به‌نام «بروملین» است. این آنزیم از آرتریت و مشکلات قلبیى گرفته تا یک سرماخوردگی ساده را درمان مى کند، تاثیر این آنزیم را به‌قدرى قوى دانسته‌اند که حتی آن را با داروی ۵- فلوئوروراسیل (داروى سرطان) مقایسه کرده‌اند.

۱) مقابله با سرطان

بروملین موجود در آناناس به بدن کمک می‌کند تا تمام‌قد در برابر سلول‌های سرطانی بایستد.

۲) ارتقاى سلامت قلب

فابرین نام نوعی پروتئین ارگانیک است که موجب انعقاد خون می‌شود. وجود این ترکیبات در خون باعث ایجاد لخته‌های خونى شود؛ اما بروملین قادر است که این پروتئین را حل کند و به‌عقیده محققان تاثیر این ترکیب با اثرات آسپرین قابل مقایسه است البته منظورمان این نیست که داروی آسپرین خود را کنار گذاشته و آناناس را جایگزین کنید.شما می‌توانید از این میوه برای ارتقای سلامت قلب خود استفاده کنید.

۳) ضد آرتریت

آناناس قادر است که تاثیر داروهای ضد آرتریت را افزایش دهد.

۴) انرژى زا

برای افزایش انرژى روزانه برای خود آب آناناس تهیه کنید و صبح زود میل کنید تا روز با نشاطی آغاز کنید.

۵) رفع مشکلات گوارشى

اگر در هضم غذا مشکل دارید، بروملین موجود در آناناس باعث تقویت عملکرد دستگاه‌گوارش شده و به متابولیسم بدن کمک می‌کند تا به‌خوبی مواد‌غذایى تجزیه‌ شده و جذب شود.

۶) ضد التهاب

برای تسکین التهاب بدن می‌توان به‌خواص آناناس اعتماد کرد. شما می‌توانید بدون مصرف دارو و با خوردن آناناس به‌طور طبیعی از این آنزیم پرخاصیت بهره‌مند شوید.

۷) تضمین سلامت کلیه‌ها

افرادی که از مشکلات کلیوی رنج می‌برند می‌توانند بدون نگرانی آناناس میل کنند و از خواص آن بهره‌مند شوند. چون کلیه‌ها را انباشته از پتاسیم نمی‌کند.

منبع: بهداشت نیوز