download (1)

با اینکه تاریخ انقضای این چای 10 سال 2015 ودرب ان پلمپ بوده ،این شهروند مشهدی با دیدن جسد وحشتناک یک خفاش درون قوطی چای خواستار انتشار این خبرشده و به دیگر هموطنان توصیه کرده که مراقب اینگونه چای های وارداتی غیر اصیل باشند.

شهروند مشهدی هنگام باز کردن قوطی چای خارجی که از مغازه‌ای خریداری کرده بود با جسد یک بچه خفاش رو به رو شد!

وی خواستار انتشار این خبر و گوشزد آن به مسوولان کنترل کیفی محصولات وارداتی شد.
این بسته چای با برند «العطور» با نشان «ایزو 22000» و برچسب سلامت از ایران، کالای وارداتی یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس است که تاریخ انقضای آن ماه 10 سال 2015 اعلام شده است.
خبرنگار ایرنا با مرکز بهداشت مشهد تماس گرفت و موضوع را با مسوول مربوطه در میان گذاشت و وی پیگیری مساله را از طریق معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی مشهد پیشنهاد داد.
پیگیری از طریق معاونت غذا و دارو به یکی از کارشناسان مرتبط با واردات و صادرات کالا ختم شد؛ وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر چگونگی کنترل کیفیت کالاهای وارداتی در گمرک ایران گفت: اگر کالایی قانونی وارد کشور شود در گمرک توسط واحد مربوط از محصول نمونه برداری شده و آزمون سلامت از آن گرفته می شود.
وی که نخواست نامش در این گزارش ذکر شود، افزود: معمولا محصولات غذایی وارداتی که کنترل کیفیت می شوند، برچسب سلامت دارند.
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز اعلام کرد: شهروندی که کالا را خریده می تواند به واحد بهداشت این دانشگاه مراجعه و از واحد صنفی مربوط شکایت کند تا به آن رسیدگی شود.