جراحی بینی یک جراحی واقعی بوده، جادو و معجزه ای در کار نیست.سعی و تلاشی است برای اصلاح کردن ظاهر و عملکرد بینی با کاستن از قسمت هایی که باعث بدشکلی و انسداد شده اند، با اضافه کردن گرافت های غضروفی و استخوانی جهت ایجاد بهترین ظاهر و راه تنفسی ممکن برای شما در زمانی که لازم باشد.

آشنایی با دكتر عليرضا فقيهى :

متخصص گوش و حلق وبينى
فوق تخصص جراحى بينى و سينوس
ورودى سال ٦٤ دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى
فوق تخصص بینی و سینوس – فلوشیپ راینولوژی از دانشگاه تهران ، بیمارستان امیر اعلم
نفر دوم بورد سراسری و نفر اول بورد تخصصی رشته گوش و حلق و بینی دانشگاه شهید بهشتی
نفر دوم وروديهاى سال ٦٤ در خاتمه دوره و شروع تخصص گوش و حلق و بينى به صورت مستقيم با استفاده از قانون نفرات اول نفر اول امتحان بورد تخصصى در دانشگاه شهيد بهشتى و نفر دوم بورد سراسرى در سال ١٣٧٥ شروع دوره فلوشيپ فوق تخصصى در دانشگاه تهران بيمارستان امير اعلم در سال ١٣٩٣ و خاتمه دوره در سال ١٣٩٤

 

 

جراحی بینی:

رینو پلاستی یا جراحی بینی یک عمل جراحی زیبایی بینی است و معمولا توسط یک جراح گوش و حلق و بینی ، جراح فک و صورت و یا جراح پلاستیک انجام می شود .

در رینو پلاستی ایراد های مختلف بینی را می توان برطرف کرد ، برای مثال :

بزرگ بودن اندازه بینی
قوزدار بودن بینی
افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه بینی ولب
پهن بودن بینی
بزرگ بودن سوراخ های بینی
جعبه ای شکل بودن نوک بینی
زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت
دررفتگی تیغه بینی وغیرقرینه بودن بینی
دو شاخه بودن نوک بینی
دماغ زین اسبی متعاقب ضربه های قبلی ویا عمل جراحی انحراف تیغه بینی
دفورمیتی (بد شکلی )های بعدازعمل جراحی

 

 

 

 

Cold light assisted complete closed در اين روش ابداعى اينجانب ، دسترسى به قوز بينى با برش هاى مخاطى انجام مى شود و بمنظور ديد بهتر و احاطه كامل نسبت به قسمت هاى فوقانى بينى ، از نور سرد و وسايل مخصوص مجهز به نور سرد استفاده مى شود. جراحى بر روى نوك بينى نيز ، بدون انجام برش حاشيه اى و جدا كردن غضروف از پوست انجام مى شود ، لذا تمام محاسن روش بسته حفظ شده و حذف معايب آن ، يعنى ديد كمتر و نيز برش حاشيه اى هم حاصل مى شود.

 

مهمترین دلیل برای استفاده از روش جديد clacc:

شايد مهمترين استدال من در توصيه اين روش ، فيبروز كمتر بعد از عمل باشد.
در نظر داشته باشيد كه طبق آمار جهانى ، امكان عمل مجدد پس از عمل اوليه بينى ، بين ١٠ تا ١٨ درصد است ، اين بدين معناست كه هيچ جراحى ، على رغم سالها تجربه و نوع جراحى و ميزان تخصص ، مصون از عمل مجدد بيمارانش نيست و اين ميزان عمل مجدد، بستگى كامل به پاسخ بدن بيمار داشته و به نوع عمل و تجربه جراح ربطى ندارد.

 

لذا حال كه گريزى از امكان عمل مجدد نيست ، چرا بيمار روشى را انتخاب نكند كه احتمال چسبندگى و فيبروز آن كمتر است؟
امروزه كليه جراحى هاى مختلف به سمت استفاده از نور سرد و اندوسكوپ سوق پيدا كرده و در هر تخصصى ، چه ارتوپدى و چه ارولوژى و زنان و زايمان و چه جراحى عمومى ، استفاده از اندوسكوپ و نور سرد ، روز به روز گسترش مى يابد، چرا كه منجر به طول عمل كمتر ، بسترى شدن كمتر ، انجام سر پايى اعمال جراحى و در نهايت هزينه كمتر براى بيمار و سيستم بهداشت و درمان ميشود.
اگر به فرض مثال بيمارى كانديد جراحى كيسه صفرا باشد و دو جراح حاذق به وى معرفى شود كه يكى به روش معمول و با برش سرتاسرى شكم، جراحى را انجام داده و جراح دوم با كمترين برش و بطريقه اندوسكوپى اين جراحى را انجام مى دهد، عقل سليم حكم به انتخاب جراح دوم مى دهد.

 

 

 

 

١- روش باز ( open approach )
در اين روش با انجام برش مارژينال در حاشيه غضروف هاى تحتانى بينى و ادامه آن بر روى ستونك بينى ، پوست بطور كامل از غضروف و استخوان بينى جدا مى شود و در نتيجه ديد كامل نسبت به قسمت هاى مختلف بينى حاصل مى شود.

 

٢- روش بسته ( closed approach )
در اين روش با انجام برش هاى مخاطى دسترسى به قوز بينى حاصل مى شود و قوز غضروفى و استخوانى برداشته مى شود و انجام تغييرات بر روى نوك بينى معمولا با انجام برش حاشيه اى و جدا كردن غضروف هاى تحتانى از پوست ، حاصل مى شود. البته براى انجام تغييرات بر روى نوك بينى در اين روش ، راههاى متعددى وجود دارد كه بر اساس ميزان ضايعه نوك بينى ، روش مناسب انتخاب مى شود.

 

 

نمونه عمل های زیبایی بینی دکتر فقیهی:

 

 

تماس با ما:

آدرس: تهران – خیابان پاسداران – نبش دشتستان 6 ساختمان آفتاب – پلاک 74 – طبقه ی 5 – واحد 19

 

تلفن تماس :

021-22858458

021-22882578

09031303111