افسردگی

یکی از مشکلات شایع جوامع مدرن، افسردگی می باشد که این مشکل راه درمان دارد. بر اساس آمارهایی که منتشر شده است به عنوان مثال در آمریکا نیمی از افراد برای درمان افسردگی خود اقدام می کنند یا از افسردگی خود اطلاع دارند. گوگل در این مورد تلاش کرده است که راهی برای کمک به این بیماران پیدا کند.

بر اساس گزارشی که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد بیش از ۷۲ درصد مردم در اینترنت به دنبال اطلاعات بیشتری درباره بیماری خود می‌گردند. در سال گذشته یک درصد کل جستجوهای گوگل درباره علایم و بیماری‌های پزشکی بوده است. به همین خاطر گوگل می‌تواند سهم مهمی در این رابطه داشته باشد.

برای همین گوگل با کمک اتحادیه ملی بیماری‌های روانی پرسشنامه‌ای تهیه کرده که به کاربران در زمینه کمک کند. این پرسشنامه در واقع یک غربالگری بالینی برای تشخیص افسردگی است تا به کاربران در این رابطه هشدار دهد. این پرسشنامه به افرادی که در زمان جستجو اینترنت در گوگل در مورد احتمال افسردگی خودشان یا علایم افسردگی می‌گردند، ارائه می‌شود.

البته مشخص است که این پرسشنامه نمی‌تواند به طور دقیق مشخص کند که شما افسرده هستید یا نه. ولی اطلاعات مفیدی در اختیار کاربران می‌گذارد تا به پزشک یا روانشناس خود ارائه دهند و مهتر همه درباره احتمال افسردگی خود هوشیار باشند.

منبع: خبر آنلاین