به هم ریختن ریتم قلب با کار زیاد

کار زیاد و فعالیت کاری با ساعت کاری بالا در طول روز نه تنها باعث بیماری های روحی از جمله افسردگی می شود بلکه باعث می شود ریتم قلب فرد نیز مختل شود و احتمال بروز بیماری های قلبی و عروقی در شخص بالا رود.

مطالعه بریتانیایی جدیدی نشان می‌دهد که کار کردن به مدت طولانی، جز خستگی، باعث افزایش ریسک ابتلا به یک اختلال رایج و خطرناک ریتم قلب می‌شود.
راهبر این مطالعه، میکا کیویماکی، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه کالج لندن، گفت: «این یافته‌ها نشان می‌دهند که ساعت‌های طولانی کار با افزایش خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی، شایع‌ترین اختلال ریتم قلب، در ارتباط است.»
کیویماکی گفت: «از آنجا که فیبریلاسیون دهلیزی از مدت‌ها پیش به عنوان یکی از عوامل خطرساز سکته مغزی شناخته شده است، این می‌تواند یکی از ساز و کارهای توضیح‌دهنده افزایش مشاهده شده ریسک سکته مغزی در افرادی باشد که زیاد کار می‌کنند.»
یکی از متخصصین قلب امریکایی می‌گوید از آنجا که نتایج این مطالعه یک رابطه علت و معلولی را اثبات نمی‌کنند، باید در تفسیر آنها احتیاط کرد.
دکتر آپور پاتل، الکتروفیزیولوژیست یکی از بیمارستان‌های قلب نیویورک افزود: «با این حال، این هم شاهد دیگری است که نشان می‌دهد سبک زندگی می‌تواند در ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی نقش داشته باشد.»
این مطالعه در روز ۱۴ ژوئیه در European Heart Journal منتشر شد.

منبع/تی نیوز

۵ شهریور ۱۳۹۶ ۲۱:۳۹
اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)

ساختمان پزشکان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.