214686_401

 طبق اخرین تحقیقات دانشمندان ،صداهای بیش از حد بلند و غیر استاندارد برخی اسباب بازی های صداردار،نه تنها کودکتان را  پرخاشگرو عصبی می کند،بلکه روی شخصیت و رفتارهای او نیز تاثیرمنفی می گذارد.

مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد، اسباب بازی‌های پر سر و صدا باعث آسیب به سیستم شنوایی کودکان می‌شود و از فعالیت‌های مغزی آنها می‌کاهد.

اغلب والدین تصور می‌کنند خرید اسباب بازی‌های هیجانی که با صدا همراه است، موجب افزایش فعالیت کودکشان می‌شود، اما همواره باید توجه داشته باشند که این گونه اسباب بازی‌ها منجر به پرخاشگری و ایجاد رفتارهای عصبی در کودکان می‌شود و شخصیت آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، خرید اسباب بازی‌های استاندارد و ایمنی که تست‌‌های زیادی هنگام ساخت آن‌ها بر روی آن‌ها انجام شده است، بهترین گزینه برای بازی کودکان به شمار می‌آیند و والدین باید دقت داشته باشند که خطرات اسباب بازی‌های صدا دار 5 برابر بیشتر از اسباب بازی‌های ساده و معمولی است.

نتایج مطالعات نشان می‌دهند والدین هنگام خرید اسباب بازی باید به این نکته توجه داشته باشند که اسباب بازی مورد نظر باید متناسب با گروه سنی کودک باشد و دقت کنند تا جنسی را خریداری کنند که روی افزایش قدرت فرزندشان تاثیر داشته باشد و بر اساس استاندارد‌های بین المللی ساخته شده باشد.