با مواد غذایی حاوی لوتئین مغز خود را جوان نگه دارید

اگر می خواهید از مغزتان در برابر پیری مراقبت کنید می توانید از کلم، اسفناج، آووکادو و تخم مرغ کمک بگیرید. این محصولات غذایی بهترین گزینه ها برای حفظ جوانی مغز و بهبود عملکرد آن محسوب می شوند. ماده مفیدی به نام لوتئین در این مواد غذایی یافت می شود که برای جوان ماندن مغز نقش اساسی را ایفا میکند.

به دنبال راز جوان نگه‌داشتن مغز می‌گردید؟ محققان انتخاب رژیم غذایی سرشار از «لوتئین» را کلید جوان ماندن مغز می‌دانند. به گفته پژوهشگران، این ماده مفید که در کلم، اسفناج، آووکادو و تخم مرغ موجود است، می‌تواند مغز شما را از پیری محافظت کند.

به گفته پژوهشگران، لوتئین دارای خواص ضد التهابی است و وقتی در بافت مغز تجمع می‌یابد، عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد. آنها تاکید می‌کنند که بدن ما نمی‌تواند لوتئین را به طور طبیعی تولید کند و به همین دلیل، تنها راه رساندن آن به مغز، کمک گرفتن از این مواد غذایی است.

آنها در بررسی‌هایی که انجام دادند، دریافتند سالمندانی که در بدنشان سطوح بالاتری از لوتئین موجود است، نسبت به همتایانشان مغزی جوان‌تر دارند و پردازش اطلاعات و عملیات شناختی در مغز آنها با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد.

گرچه سبزیجات توصیه شده، سرشار از لوتئین هستند، اما وارد شدن این ماده به بدن، تنها دلیل محققان برای توصیه کردن شما به مصرف آنها نیست. پژوهشگران بارها و بارها ثابت کرده‌اند که سبزیجات برگ سبز، باعث جوان ماندن افراد می‌شوند و از آنها در برابر ابتلا به سرطان و بسیاری از بیماری‌های دیگر محافظت می‌کنند.

 

هفته نامه آتیه نو