درمان سنگ کلیه با مصرف روزانه دو قاشق غذاخوری از عصاره اورتیکا

کلیه‌ها از مهم ترین اعضای بدن ما هستند که وظایف مهمی را برعهده دارند. هرکدام از ما دو کلیه داریم که یکی در قسمت راست بدن و دیگری در قسمت چپ قرار دارد و وجود حداقل یکی از آنها برای زنده ماندن ضروری است. یکی از مهم‌ترین کارهایی که کلیه‌ها در بدن انجام می‌دهند، پاکسازی خون از سموم است. خونی که به قسمت‌های مختلف بدن توسط قلب پمپاژ می‌شود، ممکن است در مسیر خود در اثر مصرف غذای مسموم و یا برخورد با برخی از واکنش‌های شیمیایی بدن آلوده شود که وظیفه اصلی کلیه‌ها، دفع آلودگی این مواد زاید از طریق ادرار و تصفیه مایع پلاسمای خون می‌باشد.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای کلیه‌ها به وجود بیاید، بیماری سنگ‌کلیه است. این بیماری یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها نه فقط در ایران بلکه در سراسر دنیا محسوب می‌شود و هر ساله افراد زیادی در سراسر دنیا برای درمان آن به پزشک مراجعه می‌کنند. طبق آماری که در سال گذشته توسط انجمن اورولوژی کشور ارائه شده، شیوع این بیماری در کشور بین 5 الی 8 درصد بوده است. در صورتی که شما قبل از دشوار شدن شرایط، پیش‌گیری‌های لازم را انجام دهید، بیماری سنگ‌کلیه لزوماً مشکل خطرناکی برای شما  ایجاد نخواهد کرد و حتی در بیشتر اوقات بدون نیاز به عمل جراحی می‌توان آن را از بین برد. جنس این سنگ از رسوبات ادرار و نمک‌های اسیدی است؛ درواقع ممکن است میزان اندکی از مایع ادرار به مرور زمان در بدن باقی مانده و سفت شود و سنگ‌کلیه را به وجود بیاورد. معمولا اولین راه حل برای درمان خانگی سنگ‌کلیه نوشیدن مقدار زیادی مایعات است. اما ممکن است در بعضی افراد، سنگ‌کلیه به قدری سخت یا به میزانی بزرگ شده باشد که نتوان به سادگی آن را با نوشیدن آب از بین برد. در این مواقع پزشکان داروهایی را تجویز می‌کنند که به از بین بردن راحت‌تر سنگ‌کلیه کمک کند. این داروها ممکن است به طور مستقیم روی خود سنگ اثر بگذارند و یا از طریق اثرگذاری بر عملکرد دستگاه ادراری بدن به تسهیل و افزایش دفعات ادرار کمک کنند.

یکی از داروهای موثر برای از بین بردن سنگ‌کلیه، عصاره اورتیکا است. عصاره اورتیکا یک داروی گیاهی است که التهاب و عفونت دستگاه ادراری را از بین برده و باعث افزایش دفعات ادرار می‌شود. این دارو که به صورت یک محلول خوراکی مصرف می‌شود، ضمن جلوگیری از تشکیل باکتری‌های مولد عفونت ادراری، عضلات کلیه را به صورت موقت نرم کرده تا از این طریق سنگ‌کلیه بتواند از جای خود به آسانی خارج شود. عصاره اورتیکا با نرم کردن عضلات کلیه، درد شدید ناشی از حرکت سنگ را به شدت کم کرده و همچنین موجب بهبود سیستم گردش خون در کلیه‌ها خواهد شد.

از دلایل ابتلا به سنگ کلیه می‌توان به مواردی از قبیل کمبود آب بدن، اختلال در ترشح غده تیروئید، نقرس، رژیم غذایی نامناسب و عوارض جانبی داروها اشاره کرد. همچنین از نشانه‌های سنگ کلیه می‌توان به درد شدید در ناحیه پهلوها و کمر، درد در هنگام ادرار و همچنین ادرار صورتی و قهوه‌ای رنگ اشاره کرد. سنگ‌کلیه معمول یا به صورت ارثی و یا در اثر عادات غذایی و ادراری نامناسب در افراد به وجود می‌آید. محبوس نگه داشتن ادرار هم می‌تواند باعث ایجاد سنگ‌کلیه در افراد شود.

عصاره اورتیکا از قسمت خاصی از گیاه گزنه به دست می‌آید. این گیاه، خواص دارویی زیادی دارد و از دیرباز در طب سنتی و معالجات پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. علاوه بر افرادی که سنگ‌کلیه دارند، افراد سالم نیز می‌توانند از این دارو به منظور پیشگیری از سنگ‌کلیه استفاده کنند. در حال حاضر عصاره اورتیکا محصول شرکت دارویی زردبند یکی از بهترین نمونه‌های موجود در بازار است که صد درصد طبیعی بوده و در آن از هیچگونه مواد افزودنی یا طعم دهنده و حتی شکر استفاده نشده است. این شرکت با بیش از ربع قرن تجربه و پژوهش در زمینه تولید و فرآوری گیاهان دارویی متناسب با شرایط اقلیمی، توانسته بالاترین عملکرد کیفی و کمی را در تولید و فرآوری این محصولات داشته باشد. مصرف عصاره اورتیکا به دلیل گیاهی بودن تقریبا هیچگونه عوارضی را به دنبال نداشته و مصرف روزانه دو قاشق غذاخوری از این داروی گیاهی، فرایند دفع سنگ کلیه را به مقدار زیادی، تسریع خواهد کرد.