نحوه تاثیر گذاری انرژی درمانی در امراض مختلف

در مورد درمان بیماری ها با کمک علم انرژی درمانی همایشی در دانشگاه زنجان برگزار شد و پیرامون این روش نوین توضیحاتی به حاضرین در این همایش داده شد. نام دیگر انرژی درمانی نورشناسی است دکتر رفیعی‌تبار درباره نحوه اثرگذاری این روش درمانی بر مبتلایان با امراض سرطانی توضیحات جالبی ارائه داده اند که در ادامه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

زنجان_چهره ماندگار فیزیک گفت: انرژی درمانی می‌تواند در درمان بیماری‌ها موثر باشد. هاشم رفیعی‌تبار بعد از ظهر سه شنبه در جلسه سخنرانی پیرامون موضوع «فوتون‌های زیستی و کاربرد آن‌ها در تشخیص عملکرد سلولی» که در سالن سهروردی دانشگاه زنجان برگزار شد، با اشاره به اینکه علم انرژی درمانی در ایران، زمینه کار بسیاری از سودجویان را در این حیطه فراهم آورده است، افزود: به نظر می‌رسد با بررسی علمی‌تر این دانش بتوان بسیاری از بیماری‌ها را درمان کرد.

وی با یادآوری اینکه موضوع علم بررسی فوتون‌های زیستی برای اولین‌ بار توسط دانشمند زیست‌شناسی تحت مطالعه قرار گرفت و این موضوع برای مدتی مسکوت ماند تا بعدها توسط فیزیک‌دانان دنبال شود، تصریح کرد: فوتون‌ها خواص خاصی را با خود حمل می‌کنند به طوری که تحقیقات نشان داده است فوتون‌هایی که توسط سلول‌های سرطانی ساطع می‌شود کاملا مکانیک آماری متفاوتی با سلول‌های سالم بدن دارد.

رفیعی‌تبار در ادامه با اشاره به اینکه اسم این علم در ایران با نام نورشناسی شناخته می‌شود، اظهار کرد: علم بررسی فوتون‌های زیستی بعدها به عنوان ابزار شناسایی فعالیت سلول‌های زیستی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه سلول‌های مغزی به چند طریق باهم ارتباط برقرار می‌کنند که یکی از این روش‌ها به طریق الکتریکی و یکی دیگر شیمیایی است، افزود: یافته‌های امروز حاکی از آن است که این سلول‌ها به طریق نور درونی با هم ارتباط برقرار می‌کنند که اگر نور ساطع شده از یک نورون با مشکل مواجه باشد کار نورون دریافت کننده نور را هم مختل می‌کند.

چهره ماندگار فیزیک در ادامه مبحث خود به بحث میدان‌های زیست فیزیکی ذاتی پرداخت و با اشاره به اینکه این میدان‌ها، الکترومغناطیسی درون سلول‌های زیستی منحصر به سلول‌های تحریک‌پذیر مانند نورون‌های نمی‌شود و در تمام سلول‌های مارین میدان‌ها شکل گرفته است، تصریح کرد: طبق نتایج تحقیقات انجام شده، می‌توان اذعان کرد که با اعمال یک میدان الکترومغناطیسی در سطح جمجمه مغز و القای این میدان در داخل سطح بالایی مغز می‌توان بیماری نظیر افسردگی را تا میزان زیادی درمان کرد.

مهر