57-281x173
با این تمرینات ،عضلات شکمتان به خوبی تقویت شده ، چربی های اضافی دورشکمتان از بین می روند که این امرباعث چربی‌سوزی در بدن و به دست اوردن اندامی زیبا می شود.

یکی از روش‌های مناسب برای تقویت عضلات شکم و پهلو دراز‌ و‌ نشست است اما دراز‌و‌نشست در بعضی مواقع نمی‌تواند استفاده شود و باید با فرمت صحیح یا با استفاده از برخی وسایل کمکی انجام گردد.
کوروش منصوری عضو انجمن طب فیزیکی گفت: اینکه استفاده از بعضی وسایل ورزشی می‌تواند در تقویت عضلات و آب کردن چربی‌های شکم موثر باشد خیلی صحیح نیست، هنگامی که ورزش را از یک حد بیشتر انجام دهیم بدن شروع به چربی‌سوزی می‌کند اما ابتدا متابولیسم را آغاز نمی‌کند بلکه از انرژی‌های ذخیره شده در آن استفاده می‌نماید.
وی افزود: تقویت عضله و چربی‌سوزی دو بحث جدا از هم هستند و برای تقویت هر عضله خاص وسیله‌ی خاصی نیاز است. یکی از روش‌هایی که می‌تواند در تقویت عضلات شکم و پهلو موثر باشد دراز‌و‌نشست است اما دراز‌ و‌ نشست در بعضی مواقع به تنهایی نمی‌تواند استفاده شود و باید با فرمت صحیح یا با استفاده از برخی وسایل کمکی انجام گردد.
منصوری تصریح کرد: سوزاندن چربی به مدت زمان انجام حرکات ورزشی و میزان کالری مصرفی در حین انجام آن بستگی دارد به عنوان مثال اگر به مدت ربع ساعت ورزش نیمه سنگین انجام دهیم باعث چربی‌سوزی در بدن نمی‌شود مگر اینکه زمان ورزش را از 30 دقیقه بیشتر کنیم به طوری که تعریق صورت گیرد در این زمان بدن وارد فاز چربی‌سوزی و استفاده از ذخیره‌های چربی می‌شود.
این متخصص در پایان خاطرنشان کرد: نمی‌توان با وسیله باعث سوزاندن چربی بدن شد بلکه استفاده از وسیله بیشتر برای تقویت عضلات به کار میرود.