مرغ سیاه

مرغ سیاه یکی از گوشت هایی می باشد که خواص زیادی نسبت به مرغ سفید دارد و دارای فواید بسیاری برای سلامتی بدن می باشد. با خوردن مرغ سیاه می توانید سردرد و آسم را درمان کنید و همچنین باعث بهبود عملکرد جنسی می شود. در این مقاله از دکتر سلام به خواص درمانی مرغ سیاه پرداخته ایم. پیشنهاد ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

در واقع، مرغ سیاه منبع خوبی از ویتامین B است؛ ویتامین B۱، B۲، B۶ و B۱۲ نیز در گوشت این مرغ وجود دارد. این ویتامین‌ها نقش مهمی در ارتقاء متابولیسم بدن دارند. علاوه بر این، آنها در بهبود عملکرد بدن شرکت می‌کنند. این کار باعث تولید انرژی سلولی در بدن شده و همچنین سلامت قلب را ارتقاء می‌دهد.

روش‌های زیادی برای سالم و تندرست ماندن وجود دارد. شما می‌توانید به مرحله‌ای برسید که سالم زندگی کنید. یکی از راه‌های سالم ماندن خوردن غذاهای مناسب است. از جمله: گوشت، سبزیجات، میوه‌ها و دیگر مواد مغذی، در این گزارش شما را با نوعی مرغ آشنا می‌کنیم که به مرغ سیاه معروف است. این مرغ از انواع مرغ‌های ابریشمی و زینتی به حساب می‌آید که گوشت، پوست و استخوانی به رنگ کاملا سیاه دارد. همانطور که می‌دانید مصرف مرغ کاملا عادی و یکی از رژیم‌های غذایی ما محسوب می‌شود. جالب توجه است بدانید همان گونه که از نام این مرغ پیداست؛ گوشت، پوست و استخوان‌های آن نیز سیاه است. این نوع مرغ از قد و قامت کوچک و مینیاتوری‌ای برخوردار است. مرغ‌های سیاه در ایران به عنوان مرغ‌های ابریشمی و زینتی معروف هستند و در هندوستان به نام Kadaknath و در چین به نام Silkie-Native شناخته می‌شوند. گوشت این نوع مرغ هم برای مصارف خانگی همچون سوپ و به صورت بخار پز شده و هم به عنوان اهداف پزشکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع مرغ در امریکا نیز محبوبیت خاصی دارد.

تفاوت گوشت مرغ سفید و سیاه در چیست؟ در ادامه با مزایای بهداشتی گوشت مرغ سیاه بیشتر آشنا می‌شویم.

1. منبع آنتی اکسیدان

یکی از مزایای بهداشتی موجود در گوشت مرغ سیاه، داشتن خواص آنتی اکسیدانی آن است. آنتی اکسیدان کارنوزین اخیرا در گوشت مرغ سیاه کشف شده است. علاوه بر این ثابت شده است که گوشت مرغ سیاه دارای کارنوزین بیشتری نسبت به مرغ سفید است. همانطور که ثابت شده است، خواص آنتی اکسیدانی نقش مهمی در ارتقاء سلامت بدن دارند. یکی از مزایای مهم وجود آنتی اکسیدان‌ها در بدن محافظت آن در برابر التهابات است. این بدن را از ابتلا به بیماری‌هایی خطرناکی چون سرطان حفظ می‌کند. بنابراین مرغ سیاه می‌تواند گزینه مناسبی برای غذای شما باشد، چرا که به شما کمک می‌کند تا سالم و تندرست باشید و از انواع خطراتی که بدنتان را تهدید می‌کند، فاصله بگیرید.

۲. از بینایی محافظت می‌کند

با توجه به خواصی که از آنتی اکسیدان‌های موجود در گوشت مرغ سیاه سراغ داریم، این گوشت به بهبود عملکرد بدن کمک می‌کند. یکی از آن عملکردها محافظت از بینایی شما است. آنتی اکسیدان در پیشگیری از بیماری دژنراسیون ماکولا«Macular degeneration، این بیماری شایع‌ترین علت کوری در افراد مسن است. در این بیماری ماکولا یا لکه زرد چشم تخریب می‌شود. ماکولا قسمت حساس به نور شبکیه و مسئول دید مستقیم و واضح است که برای کارهای دقیق مثل خواندن و رانندگی لازم است» بسیار موثر است. در واقع این آنتی اکسیدان برای واضح دیدن اجسام به ما کمک می‌کند. شما می‌توانید با استفاده ازمیوه‌ها و سبزیجات سبز که دارای مقدار بالایی از ویتامین A هستند، به چشم‌تان کمک کنید تا سالم بماند. از این رو خوردن مرغ سیاه و دیگر غذاهای سالم می‌تواند طول عمر شما را افزایش دهد.

3. منبع پروتئین

مواد مغذی موجود در گوشت مرغ سیاه که برای سلامتی نیز بسیار مهم است، را نمی‌توان انکار کرد. مرغ سیاه نیز مانند سایر پرندگان منبع خوبی از پروتیئن است. اما با توجه به مطالعاتی که در این باره صورت گرفته است، مقادیر پروتئین موجود در گوشت مرغ سیاه بیشتر از سایر پرندگان است. گوشت این مرغ برای کسانی که می‌خواهند بدنی عضلانی داشته باشد، بسیار کارآمد است. در واقع وجود پروتئین برای ساخت عضلات بدن بسیار ضروری است. همچنین غذاهای پروتئینی می‌توانند به تثبیت سطح قند خون کمک کنند. شما می‌توانید با مصرف این نوع مرغ هم نیاز بدنتان به پروتئین را تامین کنید و هم به سالم ماندن آن کمک زیادی کنید.

۴. کم کلسترول بودن

همه مردم برای رفع نیاز خود، مواد غذایی مصرف می‌کنند. در این بین بیشترشان به دنبال موادغذایی هستند، که از سطح کلسترول کمتری برخوردار باشد. به عنوان مثال مرغ سیاه می‌تواند گزینه مناسبی باشد. ثابت شده است که سطح کلسترول گوشت مرغ سیاه از مرغ سفید کمتر است. این بدان معنی است که شما می‌توانید بدون نگرانی از گوشت مرغ سیاه مصرف کنید. شما برای اینکه تمام نیازهای بدن به مواد مغذی را تامین کنید، باید گوشت مصرف کنید. حال اگر این گوشت مصرفی از مرغ سیاه تهیه شده باشد، به سلامتی خود نیز کمک زیادی کرده‌اید.

۵. منبع ویتامین B

در واقع، مرغ سیاه منبع خوبی از ویتامین B است؛ ویتامین B۱، B۲، B۶ و B۱۲ نیز در گوشت این مرغ وجود دارد. این ویتامین‌ها نقش مهمی در ارتقاء متابولیسم بدن دارند. علاوه بر این، آنها در بهبود عملکرد بدن شرکت می‌کنند. این کار باعث تولید انرژی سلولی در بدن شده و همچنین سلامت قلب را ارتقاء می‌دهد. برای اینکه نیاز به ویتامین B شما تامین شود، استفاده از غلات و سبزیجات نیز توصیه می‌شود. در واقع بدنی سالم است که از تمام گروه‌های غذایی استفاده کند.

۶. منبع ویتامین E

مرغ سیاه منبع خوبی از میتامین E را در خود جا داده است. مرغ سیاه این ویتامین ضروری برای سالم ماندن بدن را دارد. این ویتامین که از لخته شدن خون داخل بدن جلوگیری کرده و همچنین بیماری‌های عروق کرونر را نیز کاهش می‌دهد. با این تفاسیر وجود ویتامین E برای سلامت قلب بسیار ضروری است. این ویتامین می‌تواند به گردش خون در بدن کمک کرده و به پوستتان سلامتی و شادابی ببخشد، این گزینه می‌تواند یکی از مزایای عالی گوشت مرغ سیاه باشد که خیلی‌ها به دنبال آن هستند.

مرغ سیاه

7. منبع آهن

یکی دیگر از مواد مغذی موجود در مرغ سیاه، وجود عنصر آهن است. این نوع مواد معدنی نقش مهمی در بهبود عملکرد بدن ایفا می‌کند. کاملا اثبات شده است که وجود آهن در بدن از خطرات کم خونی می‌کاهد. آهن می‌تواند موجب تولید بیشتر هموگلوبین در بدن شده و در عضله‌سازی به بدن کمک کند. آهن موجود در مرغ سیاه می‌تواند به شما کمک کند تا نیاز به آهن بدنتان را به راحتی تامین کند. توجه داشته باشید کمبود آهن در بدن باعث ایجاد مشکلات بهداشتی خاص چون کم خونی و خستگی مزمن می‌شود.

۸. منبع فسفر

یکی از مزایای سلامتی بهداشتی گوشت مرغ سیاه، تامین مواد مغذی چون فسفر است. این یکی از مواد معدنی فراوان در بدن است. مزایای فسفر در بدن بسیار زیاد است، از جمله می‌تواند باعث تقویت استخوان‌ها شده و برای متابولیسم بدن نیز خوب است. یکی از کارهای بسیار مفیدی که این عنصر در بدن انجام می‌دهد، افزایش سطح انرژی در آن است. بنابراین، همان طور که می‌دانید نمی‌توان از این همه مزایا به راحتی گذشت.

۹. منبع کلسیم

به طور شگفت انگیزی مرغ سیاه دارای مقادیری کلسیم نیز است. همه ما می‌دانیم که کلسیم ماده معدنی بسیار مهمی برای ساختن استخوان است. در نتیجه، مقدار کافی سطح کلسیم در بدن می‌تواند ساختار و تراکم استخوان را افزایش دهد. آنچه که بیشتر ذهن ما را درگیر می‌کند، مشکلات پوکی استخوان است که با وجود کلسیم کافی از این مشکل هم می‌توان به راحتی گذر کرد. بنابراین برای محافظت از استخوان‌ها باید مواد لبنی را به همراه مرغ سیاه به طور منظم مصرف کنید.

۱۰. منبع اسیدهای آمینه

توانایی گوشت مرغ سیاه برای ارتقای سلامتی بسیار شگفت انگیز است. در واقع این گوشت می‌تواند نیاز ما به اسید آمینه ضروری بدن را نیز تامین کند. اسید آمینه به عنوان مکمل عضله شناخته شده است. این اسید به بدن کمک می‌کند تا بتوان بطور مستمر عضله سازی کند و همچنین این اسید انعطاف پذیری رگ‌های خونی را نیز تنظیم می‌کند. با این تفاسیر مرغ سیاه می‌تواند یک جایگزین مناسب برای یک وعده غذایی در نظر گرفته شود.

۱۱. باعث افزایش انرژی می‌شود

همانطور که قبلا توضیح داده شد؛ مرغ سیاه دارای مقدار زیادی پروتئین است. این مواد مغذی می‌تواند برای افزایش سطح انرژی بدن مفید واقع شوند. علاوه بر این، حضور مواد معدنی و اسیدهای آمینه نیز به ایجاد انرژی کمک فراوانی می‌کنند. با این تفاسیر توصیه می‌شود که گوشت مرغ سیاه را مصرف کنید، زیرا می‌توانید مطمئن باشید که انرژی کافی برای فعالیت روزانه خواهید داشت و با هیچ گونه ضعف بدنی رو به رو نخواهید شد.

۱۲. میزان سلامت قلب را بالا می‌برد

با وجود آهن و سایر مواد مغذی و معدنی در مرغ سیاه شما می‌توانید مطمئن شوید که با خوردن گوشت مرغ سیاه سلامت قلب شما تضمین می‌شود. اگر سابقه بیماری قلبی نداشته باشید. همانطور که آهن و سایر مواد معدنی از لخته شدن خون در بدن جلو گیری می‌کنند، این کار سبب می‌شود تا خطر مشکلات قلبی کاهش یابد. با وجود این مواد در مرغ سیاه، گردش خونتان بهتر می‌شود، همین امر می‌تواند شما را از حمله قلبی و سکته مغزی حفظ کند. با وجود آنتی اکسیدان‌های موجود در این مرغ التهابات بدن کاهش می‌یابد. این بدان معنی است، قلبتان که تحت تاثیر التهابات بدن است می‌تواند در امان باشد.

۱۳. سلامت زنان را ارتقاء می‌دهد

یکی از انواع مرغ‌های ابریشمی به نام Kadaknath توانایی ارتقاء سلامت زنان را دارد. مواد موجود در گوشت این نوع مرغ سیاه باعث می‌شود، دوره قاعدگی زنان منظم‌تر شده و احتمال باروری‌شان نیز افزایش یابد. در واقع این مزایا برای زنان بسیار ارزشمند است که می‌خواهند دوره بارداری سالم و بدون مشکلی را تجربه کنند.

۱۴. بهبود عملکرد جنسی

همانطور که در بالا ذکر شد؛ مرغ سیاه نوع Kadaknath دارای توانایی عالی برای ارتقاء سلامت بدن است. مثل یک فلفل دلمه‌ای. مصرف گوشت مرغ سیاه Kadaknath می‌تواند جریان خون را افزایش داده و به بهبود عملکرد جنسی نیز کمک کند.

۱۵. درمان سردرد

شاید شما برای درمان سردرد، سرماخوردگی خود چای را به عنوان یک درمان کننده طبیعی مصرف کنید. زیرا که چای دارای آنتی اکسیدان بالا است. شما می توانید در موارد خاص، سوپ مرغ سیاه را جایگزین چای برای رفع مشکل خود کنید. زیرا مرغ سیاه نیز دارای آنتی آکسیدان‌های بالایی است و توانایی درمان سردرد را دارد. شما می‌توانید از تخم این مرغ نیز بهره ببرید. توجه داشته باشید مصرف منظم تخم این مرغ می‌تواند در درمان سردرد به کمک‌تان بیاید و سرگیجه‌ها را نیز کاهش دهد.

۱۶. درمان آسم

نه تنها برای درمان سردرد، تخم مرغ سیاه می‌تواند برای درمان آسم نیز مفید باشد. اگر چه این مزیت هنوز ثابت نشده است، اما مصرف مرغ سیاه می‌تواند گام بعدی زندگی سالم باشد.

نتیجه گیری

به طور خلاصه، مرغ سیاه می‌تواند مواد مغذی و ضروری بدن را فراهم کند. آنها به بهبود و ارتقای عملکرد بدن نیز کمک می‌کنند. شما حداقل کاری که باید انجام دهید تا سلامت خود را حفظ کنید، خوردن غذاهای مغذی و سالم است. گوشت مرغ سیاه می‌تواند جایگزین مطمئن و عالی برای شما باشد.

منبع: هنگام نیوز