بدنسازی و داشتن اندامی زیبا امروز به یکی از دغدغه های جوانان تبدیل شده است که به این دلیل از مکمل های غذایی زیادی استفاده می شود که برخی از این مکمل ها غیر بهداشتی و غیر مجاز هستند و ممکن است خطراتی برای بدن ایجاد نمایند.

سلامانه : مدیر دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه کرمان در خصوص مکمل‌های ورزشی غیر مجاز گفت: متاسفانه این نوع مکمل‌ها میدان تجارت سود آوری برای سوداگران شده که سلامت جامعه را با تهدید روبرو کرده است.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، مدیر داروی دانشگاه گفت: این محصولات با توجه به ترکیبات غیر مجاز و بعضاً خطرناک علاوه بر عوارض جسمی جبران ناپذیر، هزینه درمان سنگینی بر دوش مصرف کننده و دولت می‌گذارد.

دکتر محمدحسیبی با اشاره به تأکید وزارت بهداشت بر سلامت یک کالا افزود: برای مکمل‌ها، داروها و کالاهای سلامت محور علاوه بر مواد اولیه که مورد بررسی قرار می‌گیرد پروسه ساخت در کشور تولید کننده مورد بازبینی وزارت بهداشت قرار می‌گیرد و گواهینامه لازم به محصول داده می‌شود.

وی همچنین در خصوص برچسب اصالت کالا اضافه کرد (TTAC) از نظر وزارت بهداشت مصرف مکمل‌های ورزشی مجاز هم باید تحت نظر پزشک باشد و از داروخانه‌ها تهیه شود. ودرپایان مدیر دارو تاکید در حفظ سلامتی، که داشتن آن نعمتی است که ممکن است مجدداً به دست نیاید.

منبع/سلامانه