بازی

کارشناسان در جدیدترین تحقیقاتی که در خصوص مردها داشتند، متوجه این موضوع شدند که مردها در انجام بعضی از بازی های رایانه ای و دستی مانند شطرنج و چیدمان کلمات موفق تر نسبت به زنان می باشند. در این مقاله از دکتر سلام به راز پیروزی مردها در بازی های رایانه ای پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

انجام بازی‌های مختلف برای افراد بسیار لذت بخش است و پژوهش‌های جدید نشان داده که آقایان در بازی کردن موفق‌تر از خانم‌ها هستند.

کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند مرد‌ها در انجام بازی‌های رایانه‌ای و دستی از جمله خانه سازی، شطرنج و چیدمان کلمات موفق‌تر از زنان هستند.

کارشناسان دلیل موفق بودن آقایان را جدی بودن آنها در زمان انجام بازی می‌دانند در صورتی که بانوان با دید تفریح و سرگرمی به بازی نگاه می‌کنند.

محققان با بررسی تفاوت شیوه بازی مردان و زنان دریافتند مرد‌ها مدت زمان بیشتری را صرف تجزیه و تحلیل بازی و استراتژی‌های مورد نیاز می‌کنند درصورتی که بانوان بیشتربه چشم سرگرمی به بازی نگاه می‌کنند و مدت زمان کوتاه تری را صرف تحلیل گام‌های مورد نیاز می‌کنند.

کارشناسان برای موفقیت دربازی به افراد توصیه می‌کنند بازی را چندین بار تمرین کنند، کتاب‌ها و جزوه‌های آموزشی در مورد هر بازی را یاد بگیرند، دربازی‌های گروهی برای انجام حرکت مرحله بعدی عجله نکنند و روی هر حرکت فکر کنند تا موفق شوند.

نگاه کردن به بازی افراد موفق و برنده‌های مسابقه‌ها و ایده گرفتن از شیوه بازی آنها می‌تواند به افراد برای موفقیت در دوره‌ها بعدی کمک کند.

این یافته‌ها حاصل پژوهش دانشمندان دانشگاه میامی آمریکا بر روی بیش از ۳۰۰ فرد داوطلب و مقایسه شیوه و نوع بازی بین زنان و مردان است.

انجام بازی برای تقویت هوش، تمرکز ذهن و بالا رفتن اعتماد به نفس مفید است، بازی‌ها گونه‌های مختلفی دارند و انجام برخی بازی‌ها حتی می‌تواند از بروز و توسعه بیماری آلزایمر جلوگیری کند.

در دوران کودکی نیز انجام بازی به ویژه بازی‌های گروهی در فضای باز می‌تواند سبب افزایش هوش کودک شود.

انجام بازی‌های مفید درهرسنی برای تقویت هوش و سپری کردن اوقات بی کاری مفید است، اما برخی از بازی‌ها به ویژه بازی‌های چند رسانه‌ای می‌توانند حالت اعتیاد آور داشته باشد و یا به دلیل خشن و ترسناک بودن روی فرد اثر منفی بگذارند.

بازی کردن باید به مقدار استاندارد باشد تا سبب اتلاف وقت فرد، اعتیاد او و عقب ماندن از کار‌های های روزانه و تحصیلی نشود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان