کامپوزیتی

ونیرهای کامپوزیتی اگر به خوبی در جای خود قرار داده نشوند احتمال دارد فرد با عوارضی مانند گیر کردن مواد غذایی میان کامپوزیت ها و به همراه آن با بوی بد دهان مواجه شود. کسانی که بلیچینگ انجام می دهند بهتر است که هر سه سال یکبار به انجام دوباره آن اقدام کنند.

درباره اعمال زیبایی دندان‌ها اظهار کرد: امروز درمان‌های زیبایی غیر ضروری برای دندان‌ها به وفور در کشور انجام می‌شود، داشتن دندان‌های زیبا نقش موثری در افزایش اعتماد به نفس افراد دارد.

وی بیان کرد: امروزه بازار استفاده از اعمال زیبایی برای دندان‌ها مانند لمینت‌های سرامیکی، ونیر‌های کامپوزیتی و بلیچینگ حسابی داغ است، افراد باید قبل از انجام هر گونه عمل زیبایی برای دندان‌ها با دندانپزشک مجرب مشورت کنند.

این متخصص ایمپلنت افزود: اگر ونیر‌های کامپوزیتی به خوبی کار گذاشته نشود، عوارضی مانند گیرکردن مواد غذایی بین کامپوزیت‌ها، بوی بد دهان، التهاب، خونریزی و تحلیل لثه برای فرد ایجاد می‌شود.

چلبیانلو تاکید کرد: امروز لمینت‌های سرامیکی بدون تراش وارد بازار شده اند. لمینت‌های سرامیکی تغییر رنگ پیدا نمی‌کنند، اما ونیر‌های کامپوزیتی با توجه به رژیم غذایی فرد به سرعت دچار تغییر رنگ می‌شوند، بنابراین استفاده از لمینت‌های سرامیکی در مقایسه با ونیر‌های کامپوزیتی ارجح است.

وی گفت: زمانی‌که دندان‌های فرد زرد باشند از بلیچینگ برای سفید‌کردن دندان‌ها استفاده می‌شود، بلیچینگ در منزل و مطب انجام می‌شود و بلیچینگ در مطب در ۲ تا سه جلسه انجام می‌شود که ماندگاری آن حدود ۲ تا سه سال است.

این متخصص ایمپلنت توصیه کرد: افراد بهتر است بلیچینگ را در مطب و زیر نظر دندانپزشک انجام دهند تا عوارض ناشی از آن به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

وی یادآور شد: افراد می‌توانند هر سه سال یک‌بار بلیچینگ انجام دهند، توجه به این نکته ضروری است که انجام این عمل زودتر از موقع سبب حساسیت دندانی می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان