مراقبت و نگهداری از نوزاد به خصوص در چند ماه اول پس از تولد بسیار مهم است به همین دلیل والدین با دقت و توجه باید نسبت به تغذیه و هم چنین محل نگهداری نوزاد در اتاق توجه جدی داشته باشند.

کی میتونم ملحفه روش بکشم؟ قراردادن اسباب بازی درون گهواره اش از چه زمانی خطرناک نیست؟ جواب بسیاری از سوالات خود را بیابید

در دوره ی اولیه ی زندگی نوزاد، سوالات زیادی برای مادران پیش خواهد آمد و این سوالات معمولا جواب های مشخصی ندارند. در این دوران مادران همیشه این سوال را از خود می پرسند که «آیا فلان کار برای فرزندم بی خطر هست یا خیر؟» پس چه زمانی می توان برخی کارها را برای نوزاد انجام داد؟ زمانی که به سن مشخصی برسد؟ زمانی که به وزن مشخصی برسد؟ جواب اکثر سوالات شما در این مطلب نهفته است؛ پس راهکارهایی برای دور کردن نوزاد از خطرات احتمالی به هنگام خواب را از دست ندهید.

کشیدن ملحفه روی نوزاد چه زمانی امکان پذیر خواهد بود؟

در بخشی از بیانیه ی آکادمی طب اطفال آمریکا آمده است قرار دادن ملحفه درون گهواره ی نوزاد میتواند خطرناک باشد. چرا ملحفه می تواند کودک را در معرض خطر خفگی قرار دهد. حال جواب سوال چیست؟ نوزاد شما می تواند زمانی که تولد یک سالگی اش را جشن گرفت، از ملحفه استفاده کند.

با این حال باید بدانید که برخی اس متخصصی طب اطفال، استفاده ی ملحفه برای کودکان شش ماهه را نیز مشکل ساز نمی دانند. برای دور کردن نوزاد از خطرات باید زمانی که مطمئن شدید نوزاد شما قادر به کنار زدن آن است، یک ملحفه ی کوچک به اندازه ی خود وی رویش بکشید.

قرار دادن اسباب بازی درون گهواره ی نوزاد از چه زمانی خطرناک نیست؟

یکی دیگر از سوالاتی که برای دور کردن نوزاد از خطرات احتمالی به هنگام خواب به ذهن والدین می رسد در رابطه با اسباب بازی ها است. با نگرانی های زیادی که سندرم مرگ ناگهانی نوزاد ایجاد کرده است، والدین شاید نگران باشند که آیا می توانند اسباب بازی در دسترس نوزاد خود قرار دهند یا خیر؟ جواب این سوال بستگی به نوع اسباب بازی دارد.

عروسک های پولیشی

آکادمی طب اطفال پیشنهاد داده است که بچه ها تا یک سالگی نباید با اسباب بازی ها در تماس باشند. اما برخی از متخصصین می گویند از 6 ماهگی به بعد نیز می توان به آنها اسباب بازی داد. البته با شرایط زیر:

– عروسک نباید از اندازه سر نوزاد بزرگ تر بوده و چشم و دکمه ی قابل جدا شدن نداشته باشد.

– فرزند شما باید به حدی بزرگ شده باشد که بتواند خودش را حرکت بدهد و تکان بخورد.

آویزهای بالای گهواره

شما باید زمانی که فرزندتان به سن 6 ماهگی رسید، آویز بالای گهواره اش را جدا کنید. چرا که نوزادان از این سن شروع به گرفتن اشیاء می کنند.

کتاب های قصه

هیچگاه کتاب را در گهواره ی نوزاد قرار ندهید، چرا که آنها علاقه ی شدید به مکیدن و گاز گرفتن اشیاء دارند. بنابراین توصیه ی متخصصین این است که تنها از کتاب های پارچه ای استفاده کنید. در حال حاضر این تمام چیزی بود که باید برای دور کردن نوزاد از خطرات احتمالی به هنگام خواب می دانستید.

منبع: تی نیوز