حتی اگر شما با پزشک خود ارتباط خوبی داشته باشید، احتمالا تا قبل از اینکه مجبور شوید، به دفتر وی مراجعه نمی کنید. چرا باید بروید؟ دفاتر پزشکان اغلب با انتظار طولانی و امکان مبهم سرایت هر نوع بیماری مسری همراه است. به جای اینکه برای مشکلات و معضلات کوچکتر به پزشک مراجعه کنید، در اینجا برخی از تکنیک هایی معرفی شده است که می توانید برای اولین بار آنها را توسط خودتان و در منزل انجام دهید. همه این تکنیک ها به اثبات رسیده است. امیدواریم که این تکنیک ها مشکل شما را بدون هیچ مدرک تحصیلی مورد نیاز حل کند. اما به یاد داشته باشید که این مشکلات به راحتی ممکن است در منزل حل شود، اما برای مشکلات جدی تر باید کمی تحمل داشته و به مطب پزشک مراجعه کنید.

1- استفاده از نخ دندان برای ناخنی که در گوشت فرو می رود.

ناخن هایی که در گوشت فرو می روند، ممکن است دردناک باشند. اما تا زمانی که عفونی نشده باشند، می توانید این مشکل را در خانه خود درمان کنید. اگر این ناخن فرو رفته در انگشتان پای شماست، ابتدا با خیس کردن پاهای خود در آب گرم به مدت 15 دقیقه در فواصل منظم در طول روز شروع کنید. پس از خیس خوردن، با کمی نخ دندان یا پنبه ای که مثل نخ لوله شده باشد، ریشه ناخن را از پوست جدا کنید.

این کار باعث می شود ناخن انگشت، بالاتر از پوست دوباره رشد کند. شما می توانید همچنین برای اطمینان از اینکه آن را آلوده نمی کنید، کمی پماد آنتی بیوتیک مصرف کنید. اگر جواب نداد، زمان رفتن به مطب پزشک فرا رسیده است.

2- روغن درخت چای برای پسوریازیس

اگر از پسوریازیس رنج می برید، احتمالا با پزشک خود در حال گرفتن اطلاعاتی برای تغذیه درست، هیدراته ماندن و رفع استرس خود هستید. شما حتی ممکن است چند پماد نسخه ای برای شیوع بیماری های جدی تر داشته باشید. در صورت بیرون زدن مشکل پوستی، روغن درخت چای می تواند به عنوان یک راه حل برای برطرف کردن سوزش جایگزین شود. بسیاری از مبتلایان گزارش می دهند که روغن هاییبا پایه گیاهی می تواند به حذف سلول های مرده پوست کمک کرده و به عنوان یک منبع جایگزین و تسکین دهنده استفاده شود.

3- پمپ خلاء برای اختلال نعوظ

حتما در به در به دنبال داروهایی که از طریق آگهی های تلویزیونی برای اختلال نعوظ معرفی می شوند، هستید. اما برای افرادی که نمی خواهند داروهای زیادی مصرف کنند، دستگاه پمپ خلاء، این ترفند را انجام خواهد داد. این دستگاه به سادگی یک لوله است که می تواند باعث آمادگی آلت تناسلی برای ارتباط جنسی شود. پمپاژ دستگاه باعث حرکت هوا شده و جریان خون را افزایش می دهد، آن نیز منجر به آمادگی می شود. یک باند در انتهای لوله برای نگهداری یک بار نعوظ بعد از برداشتن پمپ استفاده می شود؛ اما فقط می تواند آن را برای 20 دقیقه پوشش دهد.

4- نوار لوله ها و مجاری برای حذف زگیل

زگیل ها در واقع خطرناک نیستند؛ اما می توانند آزار دهنده، دردناک و یا ناخوشایند باشند. خوشبختانه یک راه حل آسان وجود دارد؛ کشیدن آنها به وسیله نوار لوله ها و مجاری. نه نگران نباشید، دلتان ضعف نمی رود، اما موثر است. بر طبق یک مطالعه در سال 2002 که در آرشیو پزشکی کودکان و نوجوانان منتشر شده است، افرادی که با این نوار درمان شده بودند، دارای موفقیت بیشتری نسبت به کسانی بودند که برای رفع زگیل خود از کریوتراپی، کاربرد نیتروژن مایع، استفاده کرده بودند.

5- دانه های فلفل سیاه برای توقف خونریزی

بدیهی است که اگر شما خون دریافت می کنید، بهترین کار استفاده از بیمارستان است. اما اگر ناگهان دست خود را بریدید و به نظر می رسد برای توقف خونریزی کاری نمی توانید بکنید، یک فنجان فلفل سیاه بهترین راهکار است. فلفل به لخته شدن خون کمک میکند. بنابر این کمی از آن را بشویید و توسط یک باند یا گاز استریل روی محل خونریزی قرار دهید. این امر بخصوص هنگام آشپزی مفید است.

6- میخک برای درد دندان

ثابت شده است که میخک برای کاهش درد دندان موثر است. احتمالا به دلیل اینکه آنها در خنک کردن سطح دهان تاثیر دارند. مطالعات کوچک دیگری نشان داده اند که روغن گل میخک میتواند با باکتری ها مبارزه کند. این باعث می شود که این روغن در درمان بیماری های لثه موثر باشد. میخک ها گاهی اوقات برای رفع حفره های خشک پس از کشیدن دندان استفاده می شوند. هر چند بنا به موسسه ملی سلامت، شواهد کافی برای استفاده از میخک یا روغن گل میخک در درمان حفره خشک وجود ندارد؛ بنابراین شما هنوز نیاز به تماس با دندان پزشک خود دارید.

7- باتری برای گزش عنکبوت

گزش عنکبوت می تواند دردناک بوده و خارش داشته باشد؛ که ناشی از باقی ماندن سم در بدن است. یک درمان عجیب و غریب اما موثر، قرار دادن یک باتری بر روی محل گزش است. به عنوان یک شیوه معمول در ارتش، جریانی که در باطری وجود دارد می تواند زهر را غیر فعال کرده و علائم را از بین ببرد. مایع شدن باتری ممکن است کمک کند که به اندازه کافی رسانایی برای حل کردن مشکل شما باشد.

8- سیر و ماست برای عفونت های قارچی در بانوان

هر دو می توانند برای درمان یا جلوگیری از عفونت مخمر مفید باشند؛ اما روش استفاده کاملا متفاوت است. ماست زمانی که خورده می شود موثر است، یا هنگامی که پروبیوتیک ها به صورت قرص مصرف می شوند، موثرترند. برخی از زنان در واقع ماست را بطور مستقیم وارد مهبل می کنند؛ اما این می تواند خطرناک باشد، چون می تواند باکتری مقاوم به درمان را تولید کند. از طرف دیگر سیر، زمانی موثر است که در واقع مستقیما به درون مهبل وارد شود.

برگردان: سیما آزادفلاح