کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه ممکن است دغدغه برخی از خانم ها باشد، چون داشتن اندام متناسب و زیبا می تواند به شما اعتماد به نفش بیشتری بدهد. برخی از خانم ها از اندازه و فرم سینه های خود احساس نارضایتی می کنند و همین موضوع باعث می شود نتوانند با افراد ارتباط موثری برقرار کنند. بهبود ظاهر و فرم سینه‌ها با کمک جراحی زیبایی تاثیر بسزایی در بازیابی اعتماد به نفس بیماران دارد و موجب می شود فرد احساس خوبی نسبت به بدن خود پیدا کنند. در این مطلب قصد داریم شما را با جراحی کوچک کردن سینه آشنا نماییم.

آیا من یک کاندیدای مناسب کوچک کردن سینه هستم؟

با وجود اینکه این عمل می تواند برای تمام زنان در تمام سنین مفید باشد، ولی معمولا قیل از اینکه سینه ها کاملا رشد کنند این عمل هرگز انجام نمی شود. بعلاوه، بیمارانی که قصد حامله شدن دارند، باید معمولا عمل را تا بعد از کامل شدن افراد خانواده شان به تأخیر بیاندازند. دلیل این کار این است که اگر حاملگی ای بعد از این عمل جراحی رخ دهد می تواند، باعث بزرگ شدن دوباره پستان ها شود.

اگر شما اضافه وزن قابل توجهی دارید، پیشنهاد می شود، ابتدا وزن خود را کاهش دهید. تا جراح بتواند تخمین دقیقی از اندازه بعد از عمل داشته باشد، بسته به سن شما، ممکن است نیاز باشد که قبل از عمل جراحی ماموگرافی انجام دهید. این کار در مشاوره اولیه با توجه به سابقه خانوادگی و سن شما و… نیز توصیه خواهد شد.

موارد کاربرد این جراحی کوچک کردن سینه

– سینه های بزرگ که از نظر فرد زیبا نیستند یا سایز آن با  اندام وی تناسب ندارد.

– ایجاد درد در شانه، گردن، پشت، عفونت مکرر در زیر و وسط سینه ها، ایجاد شیار و لک روی شانه ها

– گوشه گیری به علت خجالت از حضور در اجتماع

– اختلال در فعالیت ورزشی، فرد لباس مناسب پیدا نمی کند.

کوچک کردن سینه

روش های جراحی کوچک کردن سینه

لیپوساکشن یکی از روش های کوچک کردن سینه ها می باشد که در این روش ابتدا مایع مناسب حاوی ماده بی حسی و منقبض کننده عروق به داخل سینه ها تزریق می شود و سپس با ایجاد سوراخ های دو تا سه میلی متری در جاهای مناسبی از پوست سینه با استفاده از کانولا چربی داخل سینه ساکشن شده و حجم سینه کوچکتر می شود ولی افتادگی سینه را اصلاح نمی کند پس برای افرادی مناسب است که مقدار زیادی چربی در سینه دارند مثل زنان یائسه و افرادی که جای عمل روی سینه هایشان را نمی پذیرند و یا اصلاح افتادگی مد نظرشان نیست .همچنین با این روش قبل از عمل نمیتوان پیش بینی کرد که چه حجمی از سینه را می توان کوچک کرد.

روش دیگر برداشتن بافت سینه با برش سینه است. برای کوچک کردن سینه از برش های متعدد و متفاوتی استفاده می شود که هر چقدر سینه بزرگتر افتاده تر و پوست اضافه بیشتری داشته باشد، باید برش وسیع تری هم داده شود.

چه انتظاری از این عمل داریم؟

نتیحه این عمل ایجاد سینه هایی کوچکتر سفت تر و بالا کشیده تر می باشد. بسته به روش جراحی برای نهایی شدن فرم سینه ها گاهی تا یک سال بایستی صبر کرد.

چه مدت باید در بیمارستان بمانم؟

طول مدت بستری، بستگی به حال عمومی بیمار و میزان ترشحاتی دارد که از بدن شما تخلیه می شود؛ وقتی این ترشحات به حداقل رسید (معمولا روز بعد) لوله ها برداشته می شود و بانداژها سبک می گردند؛ به شما آموزش داده می شود  تا یک سینه بند با بند کمکی که کمی محکم است و در زیر آن سیم و میله ندارد، بپوشید.

کوچک کردن سینه

بعد از عمل جراحی چه اتفاقی می افتد؟

تزریق خون به طور معمول مورد نیاز نیست به جز در موارد بسیار استثنائی و نادر (خونریزی زیاد) بعد از عمل جراحی بسیار مهم است که گردش خون را در پاهایتان حفظ کنید وبنابر این به شما توصیه خواهدشد تا فعالانه پاها، زانوها و باسنتان را به طور منظم حرکت دهید.

در ابتدا بعد از جراحی ظاهر سینه ها بدلیل ورم و خونمردگی خیلی مطلوب نمی باشند و بزرگ بودن یا چین و چروک های احتمالی به دلیل همین مسئله موقتی می باشند و در طی هفته های آینده بهتر خواهند شد.در بعضی از رفرانس ها گفته شده که تا شش ماه جلوی آینه نروید.

مدت زمان بهبودی بعد از جراحی چقدر است؟

اکثر افراد می‌توانند بیشتر فعالیت‌های عادی خود را در یک  یا دو روز بعد از عمل جراحی، از سر بگیرند. بهبودی کامل بعد از چند هفته حاصل می‌شود. مصرف مسکن‌ و پوشیدن سینه‌ بند طبی می‌تواند ناراحتی و تورم را کاهش دهد.

آیا این عمل جراحی پردرد و دردناک است؟

چند روز بعد از انجام عمل جراحی، احتمالا میزان متعارفی درد خواهید داشت که باید با  استفاده از مسکن مناسب کنترل شود. درد معمولا بعد از (۴- ۵) روز بهبود می یابد.

همچنین پیشنهاد می کنیم اگر قصد بزرگ کردن سینه خود را دارید، مقاله زیر را نیز مطالعه کنید :

7 روش بزرگ کردن سینه