بینی استخوانی در بسیاری از افراد جلوه ناخوشایندی به چهره آنها می دهد. تمایل به زیبایی از گذشته در بین افراد بوده است. امروزه مراجعه افراد به جراح زیبایی بینی بیش از سایر جراحان زیبایی است. در این مطلب قصد داریم به بررسی جراحی زیبایی بینی های استخوانی بپردازیم. جراحی زیبایی بر روی این نوع بینی ها ممکن است با تغییرات چشمگیری همراه باشد.

مشخصات بینی استخوانی

بینی استخوانی ظاهر مشخصی دارد، معمولا این نوع بینی با یک قوز و بر آمدگی همراه است و اغلب دارای انحراف مختصری می باشد. قوز روی بینی استخوانی عموما ارثی بوده و بر اثر عومل ژنتیکی اتفاق می افتد و با رشد بیشتر غضروف روی بینی بر روی بینی قوز ایجاد می شود. البته آسیب هایی که در دوران نوجوانی ممکن است به بینی فرد وارد شود یکی از دلایل این امر است. این نوع بینی ها با عمل جراحی بینی به راحتی حل خواهد شد. در این نوع عمل قوز روی بینی برداشته می شود و با این کار طول و عرض بینی و همچنین دیگر تناسبات بهبود خواهد یافت و زیبایی بینی به وجود خواهد آمد.

معاینه پیش از جراحی بینی استخوانی

قبل از عمل جراحی بینی لازم است تا پزشک سابقه پزشکی بیمار را بررسی نماید. این سوابق شامل مواردی همچون معاینه‌ی مجراهای عبور هوا و انسدادها نیز می باشد و در صورتی که بیمار پیش از این جراحی بینی انجام داده باشد و یا ضربه‌ای به بینی‌اش وارد شده باشد، در معاینه شرایط ویژه تری برای وی در نظر گرفته خواهد شد.

اگر بینی دچار صدمه شده باشد همراه داشتن تصاویر قبل از حادثه می تواند در تصمیم گیری در رابطه با جراحی تاثیر گذار باشد. همچنین ضخامت پوست نیز در نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار است.

معمولا پوست های نازک و صاف نتیجه ی مطلوب تری نسبت به پوست های ضخیم و دارای مشکلات پوستی خواهد داشت. همچنین مبتلایان به بیماری های پوستی نیز باید تا زمان درمان مشکلات جراحی بینی را به تعویق بیاندازند.

در این معاینه پزشک استخوان‌های بینی را  از لحاظ:

– اندازه

– شکل

– ضخامت و تقارن

– وجود انحراف در تیغه

– ضخامت پوست روی بینی

مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نیاز است تا پیش از عمل جراحی بینی استخوانی تعدادی عکس از بینی تهیه نمایید. این تصاویر کمک بزرگی در تصمیم گیری در رابطه با نوع جراحی بینی شما می کند.

از لحاظ علم زیبایی‌شناختی، نمود بینی استخوانی در نیمرخ و نسبت به تمام رخ و از روبه‌رو و پیش‌آمدگی نوک بینی نیز ارزیابی می‌شود. هدف آن است تا نتیجه‌ای متوازن از تمام زوایا به دست آید.

عمل جراحی بینی استخوانی

نتیجه ی جراحی بینی استخوانی بسیار ایده ال و زیبا خواهد شد، این دسته از بینی ها غضروف های محکمی دارند و زیبایی خاصی بعد از جراحی بدست می آورند، این نوع از بینی ها ایده آل مناسبی برای بینی های فانتزی و عروسکی می باشد.

جراحی بینی استخوانی به اصلاح معایب و رفع قوز بینی و انحرافات می پردازد. دقت در نحوه ی جراحی و تجربه ی جراح در این زمینه به دریافت موفق ترین نتیجه بعد از جراحی بینی به شما کمک شایانی می کند از این رو توصیه می شود که پیش از جراحی در انتخاب جراح دقت کافی را داشته باشید.

نتیجه جراحی بینی های استخوانی

از یک بینی استخوانی، یا یک بینی عقابی که دارای قوز و بر آمدگی برجسته ای است می تواند یک بینی فانتزی و زیبا بدست آورد. به طور کلی بینی هایی از این نوع برای انواع عروسکی، فانتزی، طبیعی و.. مناسب می باشند. اما نکته ای که در جلسات مشاوره قبل از جراحی مد نظر است، حفظ تناسب بین اجزای صورت و بینی است و البته فرم دهی بینی با توجه به فرم کلی صورت.

ممکن است یک فرد تمایل به داشتن بینی سربالا و عروسکی داشته باشد اما این فرم بینی با اجزای صورت وی تطابق نداشته باشد. در این مرحله نیاز است تا شما انتظار منطقی از جراحی داشته باشید و به نظریات جراح بینی در رابطه با مدل بینی احترام بگذارید و به وی اطمینان کنید.

عوارض جراحی بینی استخوانی

اگر این جراحی توسط یکی از بهترین جراح زیبایی بینی انجام شود، عوارض ناشی از عمل به صفر خواهد رسید، بنابراین توصیه می شود که در انتخاب جراح بینی دقت و ظرافت ویژه ای به خرج دهید.