18cdb2f6baaeadc12ffd7b82b740efcb

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

در فصل گرما باید بیشتر مراقب خطر مسموم شدن با غذاهای فاسد باشید،و نباید مواد غذایی را خارج از یخچال نگهداری کنید سرعت فساد غذاها و رشد باکتریها در این فصل چندبرابر می شود

کارشناس بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: خطر مسمومیت‌های غذایی با گرم شدن هوا افزایش می‌یابد.

 اظهار کرد: خانواده‌ها باید به‌ویژه در فصول گرم سال از نگهداری مواد غذایی فسادپذیر در خارج از یخچال پرهیز کنند و مواد غذایی پخته شده را به هیچ عنوان در شرایط نیم گرم که رشد باکتری‌ها را سرعت می‌بخشد، قرار ندهند.

وی ادامه داد: مواد غذایی که بصورت منجمد نگهداری شده است پس از خروج از انجماد نسبت به مواد غذایی تازه آمادگی بیشتری برای فساد دارند و باید در نگهداری آنها تا هنگام مصرف دقت بیشتری اعمال شود و تا حد امکان سریع طبخ و مصرف شوند.

بهین خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده‌ی مواد غذایی کپک زده باید سریع آنها را از یخچال خارج و ظروف و یخچال آلوده را ضدعفونی کرد.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از شیر پاستوریزه یادآور شد: باید از خرید شیر خام(غیرپاستوریزه) تا حد امکان خودداری کرد و در صورت خرید شیرخام باید حتماً آن را جوشانده و به مدت چندین دقیقه در حالت جوش قرار داد.

بهین خاطرنشان کرد: تا زمانی که بسته‌بندی محصولات استریلیزه باز نشده باشد، می‌توان آنها را در دمای اتاق نگهداری کرد و به محض باز کردن باید آن را در یخچال قرار داد و مدت نگهداری شیر استریلیزه باز شده نیز داخل یخچال 24 ساعت است.