اگر قرار است در جایی همیشه در مورد عادت ها و سلامتی خود صادق باشید، آنجا دفتر کار پزشک معالج شماست. خجالت کشیدن را فراموش کنید. پزشک برای کمک به شما در آن دفتر نشسته است و هر چه اطلاعات بیشتری در مورد شما داشته باشد، بیشتر قادر به کمک به شماست. در این مقاله برخی از رایج ترین دروغ هایی که به پزشکان گفته می شود، آمده است.

1- من هرگز نوشیدنی الکلی نمی خورم

احتیاجی نیست به پزشک خود در باره میهمانی هایی که می روید، چیزی بگویید. اگر مشکلاتی در رابطه با سلامت و بهداشت خود داشته باشید، نوشیدن الکل ممکن است نتایج آزمایشات شما را از بین برده و پزشک را از مسیر درست خارج کند.

2- من سیگار کشیدن را ترک کرده ام

ممکن است یک روش بی ضرر برای جلوگیری از یک سخنرانی در مورد مضرات سیگار به نظر بیاید، اما اگر پزشک نیاز دارد تا در مورد آن بداند، باید حقیقت را به او بگویید. سیگار می تواند با دارو هایی خاص، تداخل ایجاد کند و یا ممکن است به شدت یافتن علائم احتمالی کمک کند. پزشک ممکن است بتواند از طریق درمان های خاص یا دارو به شما کمک کند تا عادت های خوبی را جایگزین آن بسازید.

3- من اغلب اوقات سالاد کلم می خورم

البته مگر اینکه در نزدیک آن چند دونات نیز وجود داشته باشد… اگر بتوانید این قسمت اخیر را ترک کنید خیلی خوب می شود، چون وزن شما و کلسترول خون شما به شدت بالا رفته است. داستان بلند شما می تواند به درمان کمتر و موثری منجر شود. شما اولین نفری نیستید که در مقابل دونات ضعف دارید، پس فقط حقیقت را بگویید. شاید پزشک شما قادر باشد عادت های غذایی شما را اصلاح کند.

4- من هر روز می دوم

در باره عادت های ورزشی خود به پزشک حقیقت را بگویید. این کار کمک می کند تا پزشک به شما یاد بدهد چگونه سلامتی خود را حفظ کنید. اگر از آن نوع افراد نیستید که هر روز به سالن ورزش می روند، عیبی ندارد. راه های زیادی برای یک زندگی همراه با فعالیت وجود دارد: باغبانی، بردن بچه ها به پارک و یا فقط قدم زدن در اطراف منزل.

5- من فقط با همسرم ارتباط جنسی دارم

معاینه پزشکی، آزمون اخلاقی نیست. اگر دارای رابطه جنسی دیگری هستید، ممکن است در معرض خطر بیماری های خاص باشید. این ممکن است به توضیح برخی از مشکلات پزشکی شما کمک کند. پزشک برای قضاوت در مورد شما آنجا نیست؛ بلکه برای کمک به شما در دفتر خود نشسته است.

6- من هیچ بیماری مقاربتی مسری ندارم

اگر فکر می کنید یکی از آنها را دارید، یا در گذشته داشته اید و یا کسی در گذشته شما بوده که مبتلا به یکی از انواع آن بوده است، به پزشک خود بگویید. ممکن است ناخوشایند باشد، اما بعضی از بیماری های مقاربتی اگر درمان نشده رها شوند، می توانند خطرناک باشند. آنها مسری نیز هستند؛ پس داشتن یک لحظه نگران کننده با پزشک خود همین حالا، می تواند باعث برطرف شدن نگرانی شریک زندگی خود، در بعد ها باشد.

7- من با هر کسی رابطه جنسی برقرار نمی کنم

دروغگویی درباره ارتباط جنسی، یا کسی که با او ارتباط جنسی دارید، به نظر بسیار شایع است. احتمالا هیچکس در این باره راستش را نمی گوید. اما حداقل با یک نفر صادق باشید و او مسلما پزشک شماست. این می تواند تفاوت ایجاد کند. بخصوص اگر پزشک شما در جستجوی کشف علل خاصی برای ناباروری شما باشد.

8- زندگی جنسی من عالی است

اگر در اتاق خواب خود دارای مشکل هستید، کاهش عملکرد جنسی یا اختلال نعوظ دارید، این می تواند نشانه ای از یک بیماری باشد و پزشک شما باید درباره آن بداند. بخصوص اگر جوان باشید و در سایر قسمتهای بدن سالم. بعلاوه پزشک ممکن است علائم شما را با دارو و یا ارجاع برای درمان روانشناختی بهبود بخشد.

9- من زیاد مشکلی ندارم

چیزهایی که ممکن است شما را ناراحت کنند، نادیده نگیرید. آنها می توانند سرنخ هایی ارزشمند برای پزشک شما باشند. آیا وقتی ورزش می کنید، سردرد می گیرید؟ به نظر نمی رسد زیاد جدی باشد، اما ممکن است نشانه ای از مسئله ای جدی باشد.

10- من سوء مصرف دارو ندارم

این می تواند دروغ خطرناکی باشد. ممکن است پزشک برای شما دارویی تجویز کند که این دارو با مخدرهایی که از خیابان تهیه میکنید، واکنش نشان داده و باعث بیماری شما و یا مشکلات دیگری شود. سوء مصرف دارو و مخدر، همچنین می تواند باعث مسائل دیگری شود که پزشک نتواند به دنبال آن باشد. اگر عادت به مصرف دارویی خاص دارید و یا به آن اعتیاد دارید، پزشک می تواند برای قطع آن به شما کمک کند.

11- من مکمل مصرف نمی کنم

از اینکه با پزشک خود درباره مکمل ویتامین هایی که از فروشگاه مواد غذایی خریداری کرده اید صحبت کنید، می ترسید؟ پزشک شما نیاز به دانستن آن دارد. بعضی از آنها ممکن است خطرناک باشند، بخصوص اگر همراه با داروهای دیگر مصرف شده و یا شما دارای شرایط خاصی باشید.

12- من قرص هایم را مرتب مصرف می کنم

در حدود نیمی از افرادی که به طور مکرر مبتلا به بیماری می شوند، داروهای خود را طبق دستور مصرف نمی کنند. اگر آنها را نمی خورید چون از عوارض جانبی آن می ترسید، یا از احساسی که مصرف دارو ها در شما به وجود می آورند، راضی نیستید، با پزشک خود صحبت کنید. او ممکن است بتواند آنها را تنظیم کند. اگر مشکل شما پول است، ممکن است پزشک بتواند جایگزین هایی کم هزینه تر به شما پیشنهاد کند.

13- من داروی بدون نسخه خریداری نمی کنم

این مهم است که به پزشک خود در باره دارو هایی که مصرف می کنید حقیقت را بگویید. این می تواند با روش داروهای تجویزی پزشک، تداخل داشته باشد. در حقیقت گاهی اوقات آنها می توانند به طریقی خطرناک با یکدیگر تداخل داشته باشند.


در این باره بیشتر بخوانید: دروغگویی به پزشک چه نتایجی به بار می آورد


برگردان: سیما آزادفلاح

هرگونه کپی برداری با لینک دهی مستقیم و ذکر نام دکنر سلام مجاز است.