پیری مغز

هر روز اطلاعات جدیدی در خصوص مغز انسان کشف می شود که ما را بیشتر با عملکرد مغز آشنا می کند. اما باز هم با این وضع اطلاعات نادرست زیادی بین مردم رد و بدل می شود. در این مقاله از دکتر سلام اطلاعاتی در خصوص باورهای غلط در مورد پیری مغز را آماده کرده ایم. توصیه ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

این‌ها برخی از باورهای نادرست درباره مغز در حال پیر شدن هستند:

باور نادرست: افراد سالمند نمی‌توانند چیزهای جدید بیاموزند.

حقیقت: کاری به سادگی ملاقات با دوستان جدید و به یاد آوردن نام‌هایشان برای تحریک مغز و فعال نگه‌داشتن آن در سنین بالا کافی است. وارد شدن به دوره‌ای دانشگاهی یا شروع کردن سرگرمی جدید راه‌های دیگر برای بهبود سلامت مغز هستند.

باور نادرست: ظرفیت مغز شما پس از تولد دیگر تغییری نمی‌کند.

حقیقت: با اینکه راه‌های عصبی بسیاری برای یادگیری در هنگام رشد مغز در دوران جنینی پیش از تولد ایجاد می‌شوند، راه‌های عصبی جدید در بخش‌هایی از مغز که مسئول حافظه و یادگیری هستند.

باور نادرست: کارشناسان چندان درباره شیوه کار مغز نمی‌دانند.

حقیقت: مغز یکی از پیچیده‌ترین اندام‌های بدن است. اما دانشمندان چیزهای بسیاری را درباره کارکرد مغز دریافته‌اند. تحقیقات درباره درمان‌های جدید برای بیماری‌های مغزی و عصبی هر روز به نتایج مهمی می‌رسد.

باور نادرست: افراد سالمند به ناگزیر با افزایش سنشان دچار زوال عقل می‌شوند.

حقیقت: زوال عقل به علت بیماری آلزایمر یا سایر بیماری‌ها مانند سکته مغزی ایجاد می‌شود. همه افراد سالمند دچار زوال عقل نخواهند شد.

منبع: همشهری آنلاین