ماموگرافی روشی برای تشخیص بیماری های سینه در میان زنان است اما روش های قدیمی این آزمایش سرطان پستان را نمی توانست پیش بینی نماید به همین دلیل محققان روشی جدید برای پیش بینی سرطان پستان با ماموگرافی سه بعدی جدید را طراحی نمودند.

کمپانی هولوجیک(Hologic) به تازگی از دستگاه جدیدی رونمایی کرده است که انجام ماموگرافی را برای بانوان آسان می‌کند.

سیستم ماموگرافیGenius 3D  شرکت هولوجیک دارایی ابزاری موسوم به تثبیت‌کننده پستان “اسمارت کرو”(SmartCurve) است که تاییدیه “سازمان غذا و دارو“( FDA) را به دست آورده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکوئیپمنت، این سیستم در تشخیص ضایعات حتی بهتر از ماموگرافی دو بعدی سنتی عمل می‌کند.

این کمپانی امیدوار است که با استفاده از این فناوری جدید بتوان تجربه انجام ماموگرافی دردناک را برای بانوان برطرف کرده و به این ترتیب بتوان آنها را برای انجام منظم ماموگرافی ترغیب کرد.

آنها معتقدند که با این کار می‌توان از ابتلای موارد زیادی به سرطان پستان جلوگیری کرد.

در توسعه این فناوری جدید مهندسان این کمپانی دریافتند که زمان و فشار وارده به بیمار در انجام ماموگرافی عواملی هستند که در راحتی بیمار نقش دارند.

آنها دریافتند که تغییر زمان ماموگرافی می‌تواند امری دشوار باشد اما می‌توان میزان فشار وارده به بیمار را کنترل کرد و کاهش داد.

بنابراین آنها تصمیم به ساخت یک دستگاه، متناسب با حجم سه‌بعدی پستان بیمار ساختند که قابلیت تنظیم داشته و به کاهش درد کمک می‌کند.

از آنجایی که این دستگاه ممکن است بر کیفیت تصویر نهایی تأثیر بگذارد، سیستم ماموگرافی Genius 3D با الگوریتم هایی ارائه می‌شود که هرگونه اخلال را اصلاح می‌کنند..

منبع/آفتاب نیوز