migren1

یکی از مشکلات مهم  اشخاصی که مبتلا به حملات میگرن شدید و یا سردردهای زیاد هستند، مسافرت و به هم خوردن تعادل آنها در زمان مسافرت است.لازم به تذکر است، محققان با تحقیق  برروی انواع وسایل نقلیه گوناگون  مناسبترین بخشهای هر یک از این وسایل را شناسایی و به اشخاص مبتلا به میگرن سفارش  می‌کنند، فقط در همان بخش از هر یک از این وسایل در زمان  مسافرت بنشینند.

 

بررسیها نشان می‌دهد بر این اساس قسمت مربوط به بال در هواپیما از کمترین میزان لرزش برخوردار است، همینطور در اتومبیل صندلی جلو و کنار راننده و همینطور در قایق قسمت میانی آن کم تحرکترین بخشها هستند که افراد مبتلا به میگرن می‌توانند با خیال راحت در آنجا به ادامه سفر خود بپردازند.

پزشکان برای جلوگیری از تشدید سردرد به این دسته از افراد توصیه می‌کنند، در هنگام سفر چشمهای خود را به هنگام سردرد ببندند زیرا برخی از علل سردرد به دلیل دریافت فرکانسهای بصری رسیده از چشم و ایجاد عکس‌العمل سرگیجه در گوش ایجاد می‌شود.
با این راهکارها حتی افراد مبتلا به سردرد نیز می‌توانند به مسافرت بپردازند.
بر اساس مطالعات دانشمندان، قسمت مربوط به دم هواپیما، صندلیهای عقب خودرو و همینطور نوک یا انتهای قایق بدترین مکان برای نشستن و ادامه دادن به سفر برای یک فرد مبتلا به میگرن مزمن است.
منبع-http://www.yjc.ir