مصرف لبنیات باعث افزایش سلامت بدن و کاهش چربی های بدن می شود،در این مقاله دکتر سلام شما را محصولاتی آشنا می نماید که با وجود داشتن چربی به کاهش وزن و تناسب اندام بدن کمک به سزایی می کنند.

این  وزن شما را کاهش می دهند!
خبرگزاری میزان- ماست یونانی بیش از هر غذای دیگری که در یخپال دارید، پروتئین دارد.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، در حین خرید ماست یونانی به برچسب روی بسته بندی دقت کنید و اطمینان پیدا کنید که ماست مورد نظر دارای پروبیوتیک باشد.

انجمن قلب آمریکا توصیه می‌کند روزانه ۲ تا ۳ وعده لبنیات مصرف کنید.

۱- شیر ۱ درصد

شیر بدون چربی کمترین کالری را دارد. اما بسیاری از ویتامین‌ها محلول در چربی هستند؛ این بدان معنی است که شیر بدون چربی مزیت خاصی ندارد و بهتر است که از شیر ۱٪ استفاده شود. با افزودن شیر گاو به بلغور جوی دوسر، غلات و قهوه می‌توانید پروتئین و کلسیم لازم برای بدن را تامین کنید و از فواید شیر در رژیم غذایی خود بهره‌مند شوید.

۲- ماست یونانی

ماست یونانی بیش از هر غذای دیگری که در یخپال دارید، پروتئین دارد. در حین خرید ماست یونانی به برچسب روی بسته بندی دقت کنید و اطمینان پیدا کنید که ماست مورد نظر دارای پروبیوتیک باشد. این باکتری‌های مفید علاوه بر آنکه به هضم غذا و افزایش ایمنی بدن کمک می‌کنند، شما را لاغر می‌کنند.

۳- پنیر فتای کم چرب و موتزارلا

مصرف مواد غذایی کلسیم‌دار مانند پنیر فتا با اعمال تغییرات سلولی از افزایش وزن جلوگیری می‌کند. پنیر سرشار از پروتئین و چربی است؛ از این رو، اشتهای کاذب شما را می‌گیرد و مانع از پرخوری می‌شود.

۴-تخم مرغ

تخم مرغ منبع پروتئین است. خوردن یک یا دو زرده خوب است، اما توجه داشته باشید که زرده چربی و کالری زیادی دارد. بنابراین، بیش از دو تخم مرغ در روز مصرف نکنید.

توصیه می‌شود که ۲۵ درصد از کالری‌های مورد نیاز روزانه خود را با مصرف چربی‌های سالم تامین کنید.

۵-پسته

پسته یک میان‌وعده سالم است که به کاهش وزن کمک می‌کند و قلب شما را سالم نگه می‌دارد. مطالعات نشان می‌دهند که درآوردن پوست پسته باعث می‌شود که پرخوری نکنید تا بیش از اندازه کالری نگیرید. پسته یکی از ۷ ماده غذایی است که به کاهش وزن سریع کمک می‌کند!

۶-روغن زیتون

اگر به طور منظم روغن زیتون مصرف کنید، سطح آدیپونکتین در بدنتان افزایش خواهد یافت؛ این هورمون به تجزیه بافت چربی در بدن کمک می‌کند. روغن زیتون به واسطه چربی‌های اشباع نشده‌ای که دارد، برای قلب مفید است. شما می‌توانید از روغن زیتون برای پخت و پز هم استفاده کنید.

 

منبع/میزان آن لاین