ماشین زدگی

بعضی از افراد زمانی که در سفر هستند دچار بیماری سفر می شوند که این عارضه شامل هواپیما زدگی، دریازدگی و ماشین زدگی است. این افراد دچار سرگیجه، تهوع، استفراغ فعرق سرد کردن و خستگی می شوند. در این مقاله از دکتر سلام راهکارهای درمان دریازدگی، هواپیمازدگی و ماشین زدگی را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

در ادامه راههایی برای پیشگیری و درمان دریازدگی،ماشین زدگی و هواپیمازدگی مشاهده می کنید:

درمان دریازدگی

دریازدگی:استفاده از زنجبیل ،آبنبات ،سیب سبز،نان تسُت،موز /قرار گرفتن جایی وسط کشتی که حرکت کمتری(بالا و پایین شدن) دارد/لیموترش همراه داشته باشید/به افق نگاه کنید/استفاده از چسب های ضدتهوع که پشت گوش قرار می گیرند و تا 3 روز اثر دارند/به دریازدگی فکر نکنید.

ماشین زدگی

ماشین گرفتگی:برای درمان سرگیجه های خفیف در ماشین سعی کنید در صندلی جلو نشسته و به یک نقطه (داشبورد) متمرکز شوید زیرا این پیام به مغز شما می رسد که گویی در حال حرکت نیستید/در طول سفر با ماشین مطالعه نکنید/غذاهای چرب و تند نخورید/جریان هوایی را در ماشین کنترل کنید/هر از مدتی توقف کرده و هوای تازه استشمام کنید/آرام باشید/با تجویز پزشک قرص ضدتهوع بخورید.

هواپیمازدگی

هواپیمازدگی:استفاده از دستبندهای طب فشاری در هواپیما بسیار کاربرد دارد/استفاده از زنجبیل که به سیستم گوارش شما کمک می کند/از خوردن غذاهای چرب پرهیز کنید/انتخاب صندلی در وسط هواپیما که تکان های کمتری دارد/موسیقی گوش کنید یا فیلم ببینید تا زمان زودتر بگذرد/نگاه افقی و مستقیم داشته باشید/نفس عمیق بکشید

منبع: توریسم آنلاین