دیابت

دیابت بارداری دارای نشانه خاصی نمی باشد و زنانی که باردار هستند باید در هفته های 24 تا 28 بارداری آزمایش قند خون بدهند تا مطمئن شوند که دیابت ندارند. در این مقاله از دکتر سلام به نشانه های دیابت بارداری پرداخته ایم. توصیه ما این است که این مطلب را از دست ندهید و آن را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

يک متخصص ديابت با اشاره به اينکه ديابت بارداري معمولاً نشانه خاصي ندارد، گفت: همه زنان باردار در طول هفته‌هاي 24 تا 28 بارداري بايد آزمايش قند خون انجام دهند.

مهريار خسروشاهي، در ارتباط با ديابت بارداري اظهار داشت: زنان باردار بهتر است از افزايش وزن مجاز در طول بارداري و ميزان وزني که در اين دوران به دست مي‌آورند با خبر باشند.

وي با اشاره به اينکه ديابت بارداري معمولاً نشانه خاصي ندارد، گفت: به همين علت تمام زنان باردار در طول هفته‌هاي 24 تا 28 بارداري بايد آزمايش قند خون بدهند.

متخصص ديابت ادامه داد: چنانچه زنان در خطر ابتلا به ديابت يا نشانه‌هايي از آن همچون وجود قنددر ادرار باشند، پزشک متخصص آزمايش تست قند را در معاينات اوليه گرفته و مجدد آن را در بين هفته‌هاي 24 تا 28 بارداري تکرار مي‌کنند.

اين متخصص ديابت اضافه کرد: به طورکلي بيماران ديابتي حتماً بايد معاينات منظم داشته باشند و 2 تا 4 مرتبه در سال به پزشک مراجعه کنند تا اگر انسولين مصرف مي‌کنند يا نياز به کمک دارند، ميزان قند خون خود را در حد تعادل نگه دارند و دفعات بيشتري به پزشک مراجعه کنند.

وي گفت: در مورد خنثي کردن عوارض مصرف زياد انسولين نيز در افرادي که مبتلا به ديابت هستند و انسولين دريافت مي‌کنند، بايد توجه داشت حداقل 15 گرم کربوهيدرات ساده در هر زمان همراه خود داشته باشند.

اين متخصص ديابت گفت:‌کربوهيدرات ساده باعث افزايش ناگهاني قند خون مي‌شود و با عارضه ناشي از مصرف زياد انسولين مي‌جنگد که اين کربوهيدرات ساده شامل نصف ليوان آبميوه يا نوشابه غيررژيمي، يک ليوان شير، 2 قاشق غذاخوري کشمش، 3 عدد قرض گلوکز يا شکلات است.

منبع: فارس