کشف عوامل موثر در ایجاد اضافه وزن

 

به دنبال افزایش چشمگیر اضافه وزن و چاقی در میان مردم، محققین راه جدیدی برای کنترل اشتها و افزایش احساس سیری یافتند. این کشف جدید خبر از وجود سلول هایی در مغز میدهد که عامل مهمی برای ایجاد اضافه وزن ما به شمار می روند.

پژوهشگران دانشگاه «وارویک» به کشف جدیدی دست یافته‌اند که می‌تواند مشکل اضافه وزن و چاقی را ریشه‌کن کند.

دانشمندان دانشگاه وارویک موفق شدند برای نخستین بار در یک پژوهش، سلول‌هایی را در مغز انسان کشف کنند که مسئولیت کنترل اشتها را بر عهده دارند. پروفسور نیکلاس دیل – یکی از پژوهشگران ارشد در این تحقیق – در گفتگو با اسپوتنیک به اهمیت این اکتشاف برای کمک به کنترل وزن افراد اشاره کرد.

دیل گفت این سلول‌ها که به عنوان تنایکتایت (tanycyte) شناخته می‌شوند در مرکز مغز کشف شده اند. وی توضیح داد این سلول‌ها بسیار «منحصر به فرد» هستند زیرا می‌توانند آمینواسیدهای موجود در خوراکی ها را شناسایی کرده و به مغز علامت دهند تا احساس سیری ایجاد شود.

دیل افزود این پژوهش را ده سال گذشته آغاز کرده است و به تازگی، تیم وی موفق شده است نقش گیرنده‌های مزه را نیز در این روند کشف کنند.

وی گفت: «نقش این سلول‌ها در ایجاد احساس سیری این اکتشاف را بسیار هیجان انگیز کرده است.»

دیل افزود «این اکتشاف می‌تواند در کنترل وزن به افراد کمک کند.»

این پژوهشگر گفت: «به طور کل، از آنجا که روند ابتلای افراد به اضافه وزن در انگلیس به طور روزانه در حال افزایش است، این اکتشاف می‌تواند بسیار مهم باشد.»

بر اساس گفته‌های وی، محققان می‌توانند با ارائه مکانیزمی بیولوژیکی، کیفیت زندگی برای این افراد را بهبود بخشند.

وی همچنین نسبت به پیامدهای اضافه وزن برای افراد هشدار داد. دیل گفت: «حتی کمی اضافه وزن می‌تواند برای سلامت عمومی شما زیان‌بار باشد. به همین دلیل، حفظ وزن ایده‌آل از طریق ورزش و نه صرفا استفاده کمتر از غذا، حائز اهمیت بسیار است.»

آمینو اسیدهایی مانند لیزین و آرژنین در خوراکی‌هایی مانند گوشت مرغ، آلو و بادام یافت می‌شوند.

محققان دانشگاه وارویک از طریق افزودن مقادیری از آرژنین و لیزین در سلول‌های مغز به این اکتشاف دست یافته اند.

این پژوهش نشان داد این آمینو اسیدها از جانب گیرنده‌های مزه شناسایی شده و به بخشی از مغز که مسئول کنترل اشتها و وزن بدن است ارسال شده اند.

 

اسپوتنیک