ریشه کن کردن معلولیت کاری بسیار بزرگ و انسانی است؛ اختلالات بسیاری وجود دارند که موجب معلولیت و از دست دادن توان حرکت اندام های فرد می شوند. این اختلالات در اغلب موارد لاعلاج و دائمی می باشند؛ اما دانشمندان به تازگی روشی جدید را برای درمان این افراد یافته اند. با دکتر سلام همراه باشید.

همیشه در فیلم های علمی ـ تخیلی دیده ایم که در آینده ای نزدیک این احتمال وجود دارد که بتوانیم اعضای رباتیک را با اعضای از دست داده بدن جایگزین کنیم و یا اینکه از آنها برای انجام بهتر کارهای خود کمک بگیریم.

در حال حاضر این فناوری در قالب لباس های عجیب و غریب وجود دارد که جلوی افراد سالخورده را از سقوط یا بلند کردن اجسام سنگین می گیرد و این تنها چند نمونه از کارایی های این لباس ها است.

به هر حال یک شرکت تازه تأسیس در پاریس به تازگی یک اسکلت ساخته که طراحی آن به گونه ای است که به افراد فلج از پا کمک می کند تا دوباره راه بروند و یا اینکه حداقل با کمک دیگران این کار را انجام دهند. این شرکت در چند سال اخیر در حال آزمایش این فناوری جدید بود و اخیراً اعلام کرد موفق به سرمایه گذاری دور دوم (Series B) شده که گفته می شود 15 میلیون یورو ارزش دارد.

«نیکلاس سایمون» مدیر عامل و یکی از سه بنیانگذار Wandercraft در صحبت های خود اعلام کرد: «افتخار می کنیم که یک گروه سرمایه گذاری فوق العاده برای مأموریت خود به دست آورده ایم تا بتوانیم کاربران صندلی های چرخدار را از دیگران بی نیاز کنیم. این گروه نه تنها سرمایه های مورد نیاز را تأمین می کنند بلکه دانش و تجربه منحصر به فرد خود را در زمینه رباتیک، فناوری های پزشکی و رشد جهانی در اختیار ما قرار می دهند. با توجه به موفقیت در آزمایش های بالینی اولیه و بعد از گذشت 5 سال از توسعه و پیشرفت در زمینه رباتیک و پزشکی، تمامی منابع مورد نیاز برای ورود به بازار و برداشتن موانع معلولیت را در اختیار داریم.»
این شرکت ادعا می کند طراحی و ساخت این اسکلت به پایان رسیده و در مرحله توضیح درباره مشخصات و کارایی قرار دارد و مسئولین درباره نحوه استفاده از آن برای بیماران و نحوه کار کارکنان پزشکی با آن را توضیح خواهند داد. همچنین شرکت اعلام کرده قصد دارد در اواخر سال جاری یک فیلم دمو (نمایشی) از این اسکلت را به نمایش بگذارد.

 

منبع: همرسان