افسردگی

یکی از کارهایی که به افراد افسرده کمک بسیاری می کند تا از افسردگی دور شوند، ورزش کردن می باشد. ورزش کردن باعث می شود که از فضای افسردگی که بر شما حاکم است دور شوید. در این مقاله از دکتر سلام راه های ایجاد انگیزه ورزش در افراد افسرده را آماده کرده ایم. پیشنهاد ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

افرادی که دچار افسردگی می‌شوند غالبا از دیگران شنیده‌اند که ورزش کردن می‌تواند روحیه را بهبود ببخشد. البته ورزش نمی‌تواند افسردگی را به صورت کامل درمان کند، اما می‌تواند برای افرادی که سال‌ها درگیر افسردگی بوده‌اند مفید باشد.

بسیاری از افرادی که افسردگی دارند حوصله ورزش کردن ندارند و با این که می‌دانند ورزش می‌تواند به آنها کمک کند ورزش نمی‌کنند.

افرادی که دچار افسردگی هستند احساس خستگی، شکست و نداشتن انرژی دارند.

این افراد می‌توانند با روش‌های زیر تمایل خود به ورزش را افزایش دهند.

1. با خودتان صادق باشید. به خودتان بگویید که به چه دلیل می‌خواهید ورزش کنید. دلیل ورزش این است که می خواهید کار مثبتی برای سلامتی خود انجام دهید. اجباری برای ورزش وجود ندارند،‌ بلکه شما با اراده خودتان این کار را انجام می دهید. سعی کنید از ورزش لذت ببرید. اگر دوباره ورزش نکردید چند روز به ذهن خود استراحت دهید و دوباره این سوال را از خودتان بپرسید . شاید نظرتان عوض شده باشد.

2. برای افسردگی هیچ ورزشی که بهترین باشد وجود ندارد. ورزشی که شما انجام دهید برای شما مفید است. تنها باید بدن شما کار کند.

3. اگر می توانید در باشگاه ثبت‌نام کنید، رفتن به باشگاه می‌تواند در روحیه شما تاثیرگذار باشد، زیرا فضا و افرادی که با آنها ارتباط برقرار می کنید عوض می‌شوند.

4. به واکنش‌های بدن خود توجه کنید. در صورتی که بدن شما درد داشت یا آسیب‌دیدگی‌ داشتید به بدن خود توجه کنید. به بدن خود زیاد فشار نیاورید.

منبع: ایسنا