سردرد در خانه

غیر ممکن است با سردرد، بتوان بر روی چیزی تمرکز کرد. همه آن چه نیاز دارید، این است که دراز کشیده و به خواب آرامی فرو بروید. عوامل زیادی ممکن است باعث سردرد شوند از جمله: اضطراب استرس، فشار چشم، کم آبی و غیره. مصرف دارو در همه زمان ها توصیه نمی شود، چون ممکن است عوارض جانبی شدیدی ایجاد کند. به نظر می رسد خواب ممکن است سردرد را کاهش دهد، اما ممکن نیست آن را به طور کامل از بین ببرد؛ پس چه باید کرد؟

فقط مواد موجود در منزل را بیرون آورده و بدون نیاز به زمان و با هزینه کم، برخی از آنها را بررسی کنید: (فراموش نکنید باید بعضی از آنها را در محیط سرد نگه دارید)

1- روغن درخت قلم یا شیا، و موم زنبور عسل

روغن هایی که در این دستورالعمل خانگی استفاده می شوند، درد را کاهش داده و باعث تسکین فوری سردرد می شود. فقط روغن درخت قلم یا شیا و موم زنبور عسل و کمی روغن معمولی را حرارت داده و ذوب کنید. وقتی کاملا مخلوط و یکدست شدند، از روی اجاق گاز بردارید. اجازه بدهید در یک ظرف سرد و یکدست شده و سپس آن را بر روی نقاط دردناک بمالید.

2- ضماد تسکین دهنده سردرد

برای تهیه این ضماد، نیاز به روغن زیتون طبیعی و عالی، روغن کرچک، روغن منیزیم، روغن مرکبات، روغن اسطوخودوس، روغن نعناع و مقداری موم زنبور عسل دارید. اول از همه موم زنبور عسل و روغن زیتون را در یک قابلمه که بتوان روی هم گذاشت و با بخار
هر دو حرارت ببینند، ریخته و آنها را ذوب کنید. زمانی که آنها به درستی و کاملا ذوب شدند، آنها را از روی حرارت برداشته و مخلوط کنید.سپس دیگر مواد را اضافه کنید. مخلوط حاصل را برای مدتی در فریزر بگذارید، وقتی یکدست شد، ضماد شما آماده است.

سردرد در خانه

3- روغن های گیاهی ساخته شده در خانه برای تسکین سردرد

این ساده ترین روش برای ساختن یک مسکن سردرد است، که اگر با کمبود وقت روبرو شدید، می توانید از آن استفاده کنید. فقط کافی است روغن اسانس پرتقال، روغن اسانس اسطوخودوس، روغن زیتون و روغن اسانس نعناع را با هم ترکیب کنید. آنها را در یک بطری شیشه ای ریخته و یا هر ظرف دیگری که دوست دارید. سپس برای کاهش سریع سردرد، آن را بر روی پیشانی و گیجگاه خود بمالید.

4- جوش شیرین و قرص اسانس روغن برای شست و شو

چه چیز بهتر از یک حمام برای آرامش اعصاب و تسکین درد وجود دارد؟ همه کاری که لازم دارید انجام دهید، این است که مخلوط جوش شیرین و آب را در یک بطری ریخته و کاملا با هم مخلوط کنید و آن را در یک قالب بریزید. (از هر قالبی که دوست دارید استفاده کنید) سپس آن را برای 15دقیقه در اجاق برقی بگذارید.

بعد از 15 دقیقه، آن را بیرون آورده و اسانس اسطوخودوس و روغن اسانس نعناع را در آن ریخته و اجازه بدهید تا قالب ها کاملا سرد شوند.  زمانی که کاملا قالب ها سرد شدند، آنها را از قالب بیرون آورده و در ظرفی جداگانه نگه دارید. هر زمان که احساس سردرد داشته و یا احتیاج به آرامش داشتید، یک یا دو عدد از آنها را داخل آب گرم در وان حمام انداخته و در وان بنشینید و آرام شوید.

سردرد در خانه

5- موم گیاهی برای کاهش سردرد

برای تهیه موم گیاهی، روغن هایی مانند روغن زیتون، روغن جوجوبا و غیره، را در یک سرنگ ریخته و بر هر گیاهی که دوست دارید، تزریق کنید. (بابونه، اسطوخودوس، نعناع، گل همیشه بهار…) بگذارید 3-2 روز بماند. اجازه دهید تا روغن، همه خواص این گیاهان را به خود جذب کند. سپس روغن را به وسیله یک پارچه تمیز، فشرده سازید و موم زنبور عسل ذوب شده را به آن اضافه کنید. مخلوط حاصل را در یک ظرف تمیز قرار داده و اجازه دهید تا سفت و سرد شود. سپس در هنگام سردرد، در نقاطی که بیشتر تیر می کشد، بمالید.


در این باره بیشتر بخوانید: سردرد های مزمن را با استفاده از ویتامین ها درمان کنید


برگردان: سیما آزادفلاح

هرگونه کپی برداری با ذکر نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز است.