مدیتیشن

پزشکان توصیه می کنند که حتما مدیتیشن انجام دهید چون این عمل باعث کاهش فشار خون و کلسترول می شود که خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد. در این مقاله از دکتر سلام راه موثر برای پیشگیری از ابتلا به بیماری قلبی را آماده کرده ایم. توصیه ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

گروهی از متخصصان علوم پزشکی در آمریکا در این باره می‌گویند: تکنیک مراقبه در صورتی که با روش‌های تایید شده دیگری مانند تغییر سبک زندگی یا مصرف دارو برای کاهش فشار خون و کلسترول همراه شود می‌تواند خطر بروز بیماری قلبی را کاهش دهد.

انجمن قلب آمریکا (AHA) در اولین دستورالعمل خود برای “مراقبه” متذکر شده است که پیش از این بر فوائد این تکنیک به وضوح تاکید نشده چرا که به طور کلی مطالعات و بررسی‌های محدود، کم و با برنامه ریزی‌های ضعیف برای دستیابی به نتیجه قطعی در این حوزه صورت گرفته اما این بار، بازبینی تحقیقاتی این انجمن به این نتیجه رسیده که مراقبه علاوه بر کاهش استرس، مزایا و فواید دیگری نیز دارد.

دکتر “گلین لوین” از متخصصان اصلی این انجمن می‌گوید: اگرچه ما مراقبه را به عنوان جایگزینی برای روش‌های تایید شده دارویی و سبک زندگی توصیه نمی‌کنیم اما به عنوان یک روش مکمل، سودمند است.

این تکنیک حتی در روش‌های ذهنی و نشسته که تحرک جسمی ندارند نیز می‌تواند با کاهش سطح استرس، اضطراب، افسردگی و نیز با بهبود کیفیت خواب و بهبودی کلی حال عمومی همراه باشد.

همچنین به گفته کارشناسان این شیوه حتی می‌تواند به کاهش فشار خون و ترک سیگار کمک کند اما با این حال جزئیات آن هنوز به اثبات نرسیده و شواهد کافی برای آن در دست نیست و نیازمند به مطالعات بیشتر است.

منبع: پارسینه