در حقیقت تزریق چربی نوعی پیوند چربی است که در آن چربی را از نواحی مختلف بدن مانند شکم، پهلو، ران، باسن برداشته شده و بعد از آماده‌سازی در محل‌هایی از بدن مانند گونه، لب، خط خنده، سینه، باسن و … که نیاز به افزایش حجم دارند تزریق می‌گردد. مانند تزریق چربی به صورت که باعث از بین رفتن چین و چروک می شود. این کار تنها با ایجاد سوراخ‌هایی در سطح بدن انجام‌شده و نیاز به برش و بخیه ندارد.

تزریق چربی یک روش درمانی است که حوزه زیبایی را با تحول چشمگیری روبه‌رو کرده است. با این روش، به کمک چربی‌های خودتان، ظاهر زیباتری پیدا خواهید کرد. در کلینیک تخصصی زیبایی صدف برای بیماران، تزریق چربی توسط آخرین تکنولوژی‌ها و روش‌ها صورت می‌پذیرد. در روش تزریق چربی شما نیازی به بستری شدن نخواهید داشت. برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون روش تزریق چربی در کلینیک صدف می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۷۴۳۷ تماس حاصل فرمایید.

نواحی مناسب برای تزریق چربی

مناطقی که تزریق چربی در آن امکان‌پذیر است.

 • باسن، برای بهبود حجم ، اصلاح انحنا و فرم آن
 • ناحیه لگن، کمک می‌کند تا ظاهر شما خوش‌فرم تر شده و نمایی شبیه ساعت شنی پیدا کنید.
 • تزریق چربی گونه و صورت، برای برطرف کردن چین‌وچروک‌ها و بازگرداندن حجم ازدست‌رفته.
 • سینه‌ها یا شکم، برای صاف کردن ناهمواری‌ها
 • نواحی دیگر، مانند مناطقی که در اثر تصادف و یا ضربه دچار ناهمواری شده‌اند.

روند تزریق چربی در کلینیک صدف

جلسه مشاوره جهت تزریق چربی

اگر شما علاقه‌مند باشید، تناسب‌ااندام خود را به کمک تزریق  چربی بهبود بخشید، نیاز است ابتدا با یکی از جراحان پلاستیک ما در کلینیک زیبایی صدف به مشورت بپردازید تا بر اساس نیاز شما فرایند درمان برنامه‌ریزی شود. شما هدف خود را از تزریق چربی در گونه ، با پزشک مطرح خواهید کرد. سپس پزشک مشخص می‌کند که آیا تزریق چربی در رسیدن به اهداف شما مؤثر است یا روش دیگری نیاز است. متخصصین ما کمک خواهند کرد که شما تصمیم صحیحی در خصوص تزریق چربی صورت یا روش‌های دیگر، بگیرید. همچنین شرایط شما ارزیابی می‌گردد تا مشخص شود آیا کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی گونه هستید یا خیر. هرگونه سؤال شما در مورد روش عمل گونه گذاری با تزریق چربی  توسط متخصصین ما پاسخ داده می‌شود. شما می‌توانید در مورد عمل جراحی، دوره بهبودی، خطرات، عوارض تزریق چربی و نتایج عمل، اطلاعات لازم را از طریق ما کسب نمایید. جلسه مشاوره فرصت ارزشمندی است تا شما اطلاعات لازم را کسب کرده و خود را جهت تزریق آماده‌سازید.

فرایند تزریق چربی

ممکن است فرایند تزریق چربی – بسته به مناطقی که تحت درمان قرار می‌گیرند و یا میزان چربی که باید تزریق شود – تحت بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام گردد. تزریق چربی یک روش سرپایی محسوب می‌شود. در این روش به کمک لیپوساکشن، چربی‌ها از مناطقی مانند، شکم، ران و پهلوها برداشته شده و در ناحیه موردنظر تزریق می‌شود. در گام نخست درمان، چربی‌ها به‌آرامی از مکان‌های موردنظر برداشته می‌شوند. این کار از طریق یک برش کوچک و به همراه بی‌حسی موضعی صورت می‌پذیرد. چربی‌ها باید بامهارت ویژه‌ای برداشت‌شده تا ظاهر محل برداشت چربی، دچار تغییرات نامناسبی نشود. سپس چربی برداشت‌شده به‌آرامی فراوری و آماده تزریق می‌شود. سعی می‌شود چربی‌ها دستخوش تغییرات زیادی نگردند تا پیوند چربی به‌خوبی صورت بپذیرد.

 • مدت‌زمان عمل جراحی: بسته به میزان چربی موردنیاز و محل مورد تزریق،۲-۱ ساعت.
 • نیاز به بستری: ندارد
 • نیاز به ترمیم مجدد: تزریق چربی برای ماندگاری بیشتر نیاز به حداقل ۳-۱ با ترمیم دارد.
 • فاصله بین زمان عمل اصلی و ترمیم احتمالی: ۳ ماه
 • میزان نتیجه‌گیری (درصد): در صورت تکمیل جلسات ترمیم، چربی تزریق‌شده تا چندین سال باقی می‌ماند.
 • زمان ماندگاری: میزان و زمان ماندگاری در افراد مختلف متغیر است.
 • تا چند روز نیاز است تحت نظر پزشک باشد: نیازی به تحت نظر بودن نیست و بیمار با نسخه داروئی مرخص می‌گردد.
 • بیمار چند روز پس از انجام عمل می‌تواند فعالیت عادی روزانه خود را داشته باشد: از فردای عمل، بیمار می‌تواند به زندگی عادی برگردد.
 • احتمال از بین رفتن چربی و عدم ماندگاری: در صورت عدم تکرار تزریق بعد از جلسه اول، میزان ماندگاری چربی بسیار کم و در حدود ۳ ماه می‌باشد ولی در صورت تزریق ترمیمی احتمال از بین رفتن بسیار کم می‌باشد.

 

تزریق چربی به‌صورت

اگر شما قصد داشته باشید خطوط خنده و چین‌وچروک‌های اطراف چشم خود را برطرف کنید، می‌توانید از چربی‌های شکم، ران و یا سایر قسمت‌های بدن خود کمک بگیرید. همچنین تزریق چربی یک‌راه‌حل عالی برای برطرف کردن جای جوش و یا برجسته کردن مناطقی مانند تزریق چربی به لب  محسوب می‌شود. تزریق چربی می‌تواند چین‌وچروک‌های پیشانی و خطوط بین بینی و دهان را به حداقل ممکن برساند.گونه گذاری بدون جراحی از دیگر کاربرد تزریق چربی می باشد.

تزریق چربی به سینه

در حقیقت تزریق چربی به سینه‌ می‌تواند در افزایش حجم سینه‌ها مؤثر باشد، بخصوص اگر شما پوست و فرم مناسبی داشته باشید، کاملاً طبیعی به نظر خواهد رسید. همچنین پرتر شدن حجم سینه به بالا کشیدن سینه کمک میکند . در روز انجام تزریق چربی به سینه، لیپوساکشن در ران‌ها، شکم و پهلوها انجام می‌شود. چربی‌هایی که از لیپوساکشن به دست آمده به دقت برای تزریق چربی به سینه‌ ها آماده می‌شود. چربی آماده و خالص با استفاده از تکنیک‌های خاص پیوند چربی از طریق برش کوچکی در اطراف سینه تزریق می‌شود. این چربی می‌تواند به صورت انتخابی و سفارشی به منظور افزایش حجم بخش‌هایی از سینه برای هر بیمار تزریق شود. به عنوان مثال، چربی می‌تواند برای تاکید بر حجم قطب تحتانی سینه، یا به منظور افزایش چاک سینه تزریق گردد.

تزریق چربی به باسن

برای کسانی که مایل هستند باسنی خوش‌فرم داشته باشند، تزریق چربی به باسن بهترین راه‌حل برای خوش فرم و سفت کردن باسن و همچنین بزرگ کردن باسن محسوب می‌شود. شما بدون نیاز به هرگونه پروتزی، قادر خواهید بود باسنی حجیم‌تر با انحنای مناسب (باسن برزیلی) داشته باشید.

جوان‌سازی دست با تزریق چربی

بسیاری از افراد بر اثر افزایش سن، ظاهر دست‌هایشان تغییر می‌کند. روش جوان سازی پوست با تزریق چربی به دست کمک می‌کند تا حجم ازدست‌رفته آن جبران شود، چین‌وچروک‌های آن برطرف شده و رگ‌ها و تاندون‌های برجسته آن نامشخص گردند. به‌طورکلی با جوانسازی پوست دست کیفیت ظاهر دست شما بهبود خواهد یافت.

دوره بهبودی فرایند تزریق چربی

تنها برشی که حین عمل تزریق چربی بر روی پوست زده می‌شود، برشی است که هنگام عمل لیپوساکشن، برای برداشت چربی ایجاد می‌شود. فرایند تزریق چربی کمترین تهاجم  و کمترین عوارض تزریق چربی را برای بیمار خواهد داشت، بنابراین اغلب افراد دوره بهبودی را سریعاً طی می‌کنند. آن‌ها می‌توانند بعد از مدت کوتاهی به فعالیت‌های عادی روزمره خود بازگردند. کبودی، تورم و درد خفیف، عوارض تزریق چربی می‌باشد، ولی در صورت وجود درد،  می‌توان آن را با دارو کنترل نمود. معمولاً درد در عرض چند روز فروکش می‌کند. به‌تدریج همگام با فروکش کردن تورم و ادغام شدن بافت چربی در ناحیه موردنظر، ظرف چند ماه آثار تزریق ظاهر می‌شود. بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند نتیجه کامل تزریق را پس از حدود ۶ ماه مشاهده نمایند.

کلینیک تخصصی پوست و مو صدف

آدرس: شریعتی ، بلوار میرداماد ، رودبار شرقی (شمالی) ، پلاک 47 ، ساختمان پـزشکان رودبار ،کلینیک صدف

تلفن تماس: 02127437

 

مزایای تزریق چربی

از مزایای تزریق چربی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

درمانی بی‌خطر است.

ازآنجاکه چربی از خود بیماران برداشت‌شده و دوباره به خودشان تزریق می‌شود، پیوند چربی به‌خوبی صورت می‌پذیرد. درواقع، احتمال واکنش‌های آلرژیک عملاً توسط این روش برطرف خواهند شد.

اثر آن‌ها طولانی است.

چربی تزریق‌شده نسبت به ژل‌های تزریقی که هزینه زیادی دارند، با سرعت کمتری جذب می‌شود. این به این معنی است که نتیجه تزریق چربی در صورت شما، دوام بیشتری خواهد داشت.

بهبودی در بیش از یک منطقه

تقریباً همه تمایل دارند حجم برخی از مناطق بدن خود را کاهش و برخی مناطق را افزایش دهند. تزریق چربی این اجازه را به شما می‌دهد تا چربی اضافه را  از منطقه‌ای که تمایل دارید برداشته و به ناحیه دیگری که نیاز دارید، منتقل نمایید.

مقرون‌به‌صرفه است.

کسانی که قصد دارند بیش از یک ناحیه از بدن خود را اصلاح نمایند، روش تزریق چربی را بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهند یافت تا اینکه بخواهند به‌صورت جداگانه اقدام به درمان نمایند.

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی

هرچند که روش تزریق چربی به یک روش بسیار محبوب در حوزه جراحی زیبایی تبدیل گشته است، ولی این روش برای همه افراد مناسب نیست. این روش برای کسانی مناسب است که خواهان تغییرات ظریف و طبیعی در یک یا چند ناحیه از بدن خود باشند. همچنین تقبل هزینه تزریق چربی در گونه می‌تواند در کاهش اثرات افزایش سن، مثل افتادگی پوست مؤثر باشد. به‌طورکلی افرادی که می‌خواهند تزریق چربی انجام دهند، باید از سلامت عمومی مناسبی برخوردار باشند. بیماران باید به میزان کافی چربی برای تزریق مجدد داشته باشند. معمولاً برای تزریق چربی به باسن و یا ران برای اصلاح ظاهر آن به چربی بیشتری نیاز است و برای اصلاح صورت چربی کمتر. کسانی که قبلاً عمل   لیپوساکشن را انجام داده‌اند ممکن است دچار بافت اسکار گردند، همچنین مناطقی که باید چربی از آن‌ها گرفته شود، محدود می‌شود. بیماران باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای از این روش درمانی داشته باشند و قبل از تصمیم‌گیری برای تزریق چربی، تمام روش‌های جایگزین را بررسی کرده باشند.

هزینه عمل تزریق چربی

هزینه تزریق چربی می‌تواند بسیار متفاوت باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد. منطقه‌ای که آن چربی برداشت می‌شود و حجم چربی برداشت‌شده، تأثیر قابل‌توجهی در قیمت تزریق چربی داشته باشد. معمولا هزینه تزریق چربی گونه، صورت، سینه و باسن تحت پوشش بیمه های خدمات درمانی نیست.

 

آدرس: شریعتی ، بلوار میرداماد ، رودبار شرقی (شمالی) ، پلاک 47 ، ساختمان پـزشکان رودبار ،کلینیک صدف

تلفن تماس: 02127437