shampoye-khoshk

در زمانی از صبح که بسیار کسل و خواب آلود هستیم و ساعت زنگداررا مدام میبندیم که دیگر زنگ نزند و بناچار مجبور میشیوم  تند تند قدمها را برداشته تا سریع به محل کارو یا جایی که کار داریم  برسیم. قطعا با  این عجله رفتن، زمانی برای حمام رفتن نداریم . بخصوص اگر موهایمان  بلند باشه و بخواهیم زمان زیادی هم  برای خشک کردنشون بذاریم. یک شیوه بسیار خوب توی اینجور مواقع، استفاده از شامپوی خشک هست.

شامپوهای خشک توی سالهای اخیر کلی طرفدار پیدا کردن و حتی متخصصین مو هم اعتقاد دارن شستشوی مکرر مو با شامپو میتونه روغن های مفید سر رو از بین ببره و به موها آسیب برسونه. 

شامپوهای خشک برای خرید ممکنه یه کم گرون باشن، و در ضمن احتمال اینکه مواد شیمیایی داخلشون باشه زیاده. توی این مطلب یاد میگیریم چطوری شامپوی خشک ۱۰۰% طبیعی خودمون رو بدون هیچ دردسری درست کنیم.

دستور تهیه ی شامپوی خشک برای موهایی که رنگ روشن دارن، با موهای تیره فرق میکنه. اول از همه دستور موهای روشن رو براتون میذاریم.

 

شامپوی خشک برای موهای روشن:

۱/۴ پیمانه آرد ذرت که بهترین جذب کننده ی روغن پوست سر هست رو با یک قاشق چایخوری پودر زنجبیل قاطی کنید. زنجبیل هم  علاوه بر بوی خوب و سرحال کننده ای که داره، خواص ضد باکتری و درمانی داره. اینها رو توی یک کاسه هم بزنید و ۳ تا ۵ قطره روغن اسانس به دلخواه خودتون بهش اضافه کنید. این اسانس برای اینه که مطمئن بشید موهاتون بعد از هر بار استفاده بوی خوبی میگیره. همشون بزنید و تمام! توی یک ظرف در دار بذارید و برای روزهای با عجله استفاده کنید.

 

شامپوی خشک موهای تیره:

برای موهای تیره باید دقیقا همون مراحلی که بالا توضیح داده شد رو انجام بدین، با یک فرق کوچک: پودر کاکائو بدون شکر بهش اضافه کنید. این برای این هست که وقتی پودر نشاسته رو به موهاتون میزنید، دونه های سفید آرد روی سرتون نمونه و موهاتون خاکی به نظر نرسه. علاوه بر اون پودر کاکائو کلی آنتی اکسیدان، ویتامین و مواد معدنی داره و برای موها و پوست سرتون خیلی خوبه!

 

طرز استفاده: 

با یک قلمو کمی از پودر رو روی ریشه ها و قسمت هایی که بیشتر از همه چرب میشن بزنید (مثل چتری ها). بیشتر روی ریشه ها تمرکز کنید اما اگه بقیه ی موها هم به تازه تر شدن احتیاج دارن، کمی از مواد رو تا نوک موها بزنید. حلا بهتره موهاتون رو از بالا به پایین شونه کنید تا پودر به همه جا پخش بشه. ۵ تا ۷ دقیقه قبل از اینکه بخواید موهاتون رو مدل خاصی درست کنید صبر کنید، تا شامپوی خشک چربی های مو رو به خودش جذب کنه.

 

این هم یکی دیگه از پروژه های راحت دیگه برای درست کردن محصولات زیبایی و بهداشتی طبیعی هست. شامپوی خشک رو میتونید توی هر زمانی استفاده کنید، و حتی امکانش هست که تبدیل به یک جایگزین دائمی برای شامپوهای شیمیایی و گرونی که در بازار موجود هست بشه!

منبع-http://rangirangi.com