شام خوردن

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که می خواهید وزن خود را کم کنید و خوش اندام تر به نظر برسید، حتما این مقاله از دکتر سلام را مطالعه کنید. در این مقاله راهکارهای موثر برای کاهش وزن و رسیدن به خوش اندامی را آماده کرده ایم. توصیه ما این است که این مقاله را از دست ندهید. با ما همراه شوید.

هرچه دیرتر شام بخورید کالری بیشتری هم مصرف می‌کنید به طور مثال بعد از انجام یک روز کاری تقریبا ساعت ۷ بعدازظهر به منزل می‌رسید احتمالا برای رفع خستگی دوش می‌گیرید و تازه تصمیم می‌گیرید که چه بخورید! با انجام تمامی این کارها شما گرسنه‌تر هم می‌شوید.

اگر شما هم دوست دارید وزن کم کنید و کمی لاغر‌تر شوید، مطلب امروز را از دست ندهید! ایده بدی نیست که هنرپیشه‌ها و افراد معروف روز را مدل و هدف خود برای تناسب اندام قرار دهید. ممکن است تا به اینجا خیلی از کارها و روش‌های مختلف را امتحان کرده باشید. مثلا ورزش، کم خوردن، رژیم‌های سخت و طاقت‌فرسا و حتی جراحی را هم امتحان کرده باشید و اما در آخر نتیجه دلخواه‌تان را نگرفته باشید. خوشبختانه در ادامه مطلب با چند دستور اصولی که بسیاری از افرادی که تناسب اندام دارند و همیشه در وزن مورد علاقه‌شان باقی می‌ماند و دچار اضافه وزن‌های گاه و بی‌گاه نمی‌شوند آشنا می‌شویم.

از اسنک‌های سالم استفاده کنید

افراد خوش‌اندام هم اسنک‌ می‌خورد اما احتمالا با اسنک‌هایی که شما مصرف می‌کنید متفاوت است. در واقع این دسته از افراد بیشتر از اسنک‌هایی مثل دانه‌های روغنی و میوه استفاده می‌کنند و مصرف چیپس، شیرینی و شکلات را برای خود محدود می‌کنند. قند طبیعی موجود در میوه و یا میوه‌های خشک شده باعث می‌شود شما کم‌تر میل به خوردن شیرینی و شکلات و یا نوشیدنی‌های شیرین داشته باشید. با خوردن اسنک سوخت و ساز بدن (متابولیسم) افزایش می‌یابد و از اضافه وزن جلوگیری می‌شود.

زیاد آب بنوشید

آب‌رسانی مداوم به بدن موجب لاغری می‌شود. این یکی از ساده‌ترین اما اصلی‌ترین روش‌های لاغری و کاهش وزن است. خوب است بدانید بیشتر اوقاتی که احساس گرسنگی می‌کنید در واقع تشنه هستید تا گرسنه و تنها نیاز به آب دارید تا خوردن غذای اضافه و در نتیجه، کالری اضافه. امتحان کنید و بیشتر آب بنوشید!

صبحانه بخورید

با خوردن وعده صبحانه متابولیسم بدن به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. احساس سیری می‌کنید و کمتر به خوردن شیرینی‌جات و حتی غذا تمایل پیدا می‌کنید. افراد خوش‌اندام از مواد غذایی مغذی با ارزش غذایی بالا و حاوی پروتئین استفاده می‌کنند تا هم سوخت و ساز بدن‌شان را بالا ببرند و هم انرژی لازم برای گذراندن روز تا وعده ناهار را کامل داشته باشند.

تغذیه سالم

تغذیه سالم و مناسب داشته باشید

این روش یکی از بهترین راه‌کارهای پیش رو شما برای تناسب اندام خواهد بود. اما چطور هم‌زمان سالم و پرانرژی باقی بمانیم. در واقع افراد خوش‌اندام بسیار کم‌تر نسبت به سایرین از غذاهای بسته‌بندی و فرآوری شده استفاده می‌کنند و بیشتر از غذاهای تازه، میوه‌جات و سبزیجات استفاده می‌کنند. حبوبات، انواع جوانه‌ها، دانه‌های روغنی و غلات کامل همگی از مواد خوراکی مناسب و قابل مصرف هستند. حقیقت این است که غذاهای سالم و مقوی به شکل مستقیم از طبیعت به دست می‌آیند و چاق کننده نیستند.

زود شام بخورید

بیشتر ما عادت به دیر وقت شام خوردن داریم و اغلب تقریبا ساعت ۸ به بعد شام می‌خوریم. این زمان برای شام خوردن بسیار دیر است اما برای خیلی‌ها زمانی کاملا عادی و طبیعی است. هرچه دیرتر شام بخورید کالری بیشتری هم مصرف می‌کنید به طور مثال بعد از انجام یک روز کاری تقریبا ساعت ۷ بعدازظهر به منزل می‌رسید احتمالا برای رفع خستگی دوش می‌گیرید و تازه تصمیم می‌گیرید که چه بخورید! با انجام تمامی این کارها شما گرسنه‌تر هم می‌شوید. افراد خوش‌اندام به خوبی از این مساله آگاه هستند و برای همین موضوع ترجیح می‌دهند خیلی زود شام بخورند.

به صدای بدن‌تان گوش کنید

به غیر از تمامی مواردی که تا این‌جا ذکر شد، بسیار مهم است که در حقیقت به صدای بدن‌مان گوش کنیم و نه چیزی که تنها ذهن‌مان می‌گوید. آیا واقعا به میزانی گرسنه هستید که باید یک وعده غذایی کامل بخورید؟ غذایی که می‌خورید باعث لاغری و تناسب اندام شما می‌شود و یا نتیجه معکوس برای‌تان خواهد داشت؟ بعد از خوردن احساس خوشحالی می‌کنید و یا گناه؟ لازم است همین حالا غذا بخورید یا می‌توانید کمی بیشتر هم صبر کنید؟

منبع: سلامتیسم