تسکین درد کمر با برخی ادویه ها

 

اگر دچار کمردرد شده اید و می خواهید با روش های طبیعی و سالم این عارضه را درمان کنید، پیشنهاد می کنیم از ادویه های مفید پیشنهادی طب سنتی کمک بگیرید. زردچوبه، بابونه، سیر و برخی محصولات لبنی و غذاهای حاوی فیبر می توانند کمک زیادی به تسکین کمردرد شما بکنند. در ادامه با راهنمایی های خوراکی در این زمینه آشنا خواهید شد.

کمر‌درد هم یکی از بیماری های شایع است که بیشتر افراد را درگیر کرده و از علل شایع آن می توان چاقی ، مشکلات استخوانی کمبود یا فزونی فعالیت های جسمی ، تومور و عفونت های ویروسی را نام برد.
کنترل و تعادل رژیم غذایی از کمردرد جلوگیری می کند البته فعالیت ها و سبک های زندگی روزمره ای وجود دارد که باعث کاهش کمردرد می شود ، غذاها و ادویه های گرم استفاده کنید تا تفاوت را متوجه شوید.

زردچوبه :

زردچوبه خاصیت ضد التهابی دارد و از تخریب بافت ها و تورم آن جلوگیری می کند و عملکرد سلول های عصبی را هم بهبود می بخشد ، زردچوبه را به سالاد و کاری اضافه کنید.

غذاهای حاوی فیبر :

از غذاهایی که سبک هستند و هضم آسان دارند استفاده کنید . یبوست و مشکلات معدوی با کمر درد در ارتباط است و از خوردن غذاهای که باعث یبوست می شود اجتناب کنید.

تسکین درد کمر با برخی ادویه ها

چای ادویه :

این چای فواید زیادی برای تسکین درد دارد و خاصیت ضد التهابی سنبل و بابونه بسیار کارساز است.

سیر :

سیر خاصیت تسکین درد را دارد . 10 حبه سیر را در روغن نارگیل سرخ کنید و از این روغن برای ماساژ بدن و گردش خون و کاهش درد ماهیچه استفاده کنید.

محصولات لبنی :

با ویتامین D و کلسیم ستون فقرات را سالم نگه دارید ، محصولات لبنی منبع مناسبی از کلسیم هستند. کلسیم و ویتامین D باهم به تقویت استخوان کمک می کند.

بیشتر کمر درد بخصوص در مادران شیرده به دلیل کمبود کلسیم است.

زنجبیل :

به دلیل خاصیت ضد التهابی که زنجیبل دارد برای درمان کمردرد مفید است و زنجبیل را با چای یا آب سبزیجات میل کنید.

از غذاهایی که باید اجتناب کنید :

از مصرف زیاد شکر ، حبوبات خودداری کنید. با مصرف این مواد لپتن و انسولین و در پی آن تورم و درد هم بیشتر می شود.

آفتاب‌‌نیوز