افراد موفق

برای رسیدن و دستیابی به موفقیت و پیشرفت شغلی و خانوادگی به تلاش و پشتکار نیاز است،هم چنین شما می توانید با الگو قرار دادن افراد موفق و سبک زندگی و برنامه کارهای روزانه آن ها به موفقیت دست یابید.

سحر خیزی افراد موفق

زمان با ارزش‌ترین دارایی شماست. بسیاری از افراد موفق روز خود را خیلی زود شروع می‌کنند و اکثر آنان پیش از طلوع آفتاب بیدار می‌شوند. ساعات اولیه‌ی صبح بهترین زمان برای تمرکز بر روی اهداف روزانه‌ی شما بدون عامل ایجاد حواس پرتی است. هم‌چنین طبق تحقیقات انجام شده، قدرت اراده‌ی بسیاری از افراد در صبح خیلی بیش‌تر از زمان‌های دیگر روز است بنابراین با زود بیدار شدن می‌توانید کارهای مهم خود را بدون دشواری انجام دهید.

مطالعه روزانه ویژگی افراد موفق

کارشناسان امر بر این مسأله توافق نظر دارند که مطالعه آخرین کاری است که اغلب افراد موفق قبل از خواب شان انجام می دهند.

مایکل کر، سخنران بین المللی کسب و کار و مولف کتاب «جدی نباشید، شوخ طبعی در محیط کار را فراموش نکنید!» در این رابطه می گوید، مدیران بسیاری را می شناسم که قبل از خواب همه کارهایشان را کنار گذاشته و مطالعه می کنند و حتی در لیست امور روزانه خود با نام «آیتم غیر قابل حذف» از آن یاد می کنند.

کر در صحبت هایش می گوید: «این زمان لزوما به مطالعه در مورد کسب و کار یا تورق کتاب های الهام بخش اختصاص نمی یابد. مرور اطلاعات در منابع مختلف ارزش زیادی در نظر افراد موفق دارد، چراکه آنها باور دارند با این کار، ابتکار عمل شان بیشتر شده و اشتیاق زیادتری به زندگی پیدا می کنند.»

برای نمونه، در حالی که برخی از افراد موفق ترجیح می دهند در این مدت زمان کوتاه، نگاهی به سر خطر خبرهای روز و وبلاگ های حوزه فناوری داشته و گشتی در سایت های ردیت یا توئیتر بزنند، دیگران از مطالعه رمان و کتب فلسفه باستانی لذت می برند.

افراد موفق

برنامه ریزی برای فعالیت های روزمره

افراد موفق معمولاً برنامه‌ریزان حرفه‌ای هستند. در آغاز هر روز چند دقیقه از زمانتان را به برنامه‌ریزی برای روز خود اختصاص دهید و اهداف روزانه تعریف کنید. سپس اهداف خود را اولویت بندی کنید و در ابتدا روی اهداف مهم‌تر و تکمیل آن اهداف در اول صبح که انگیزه و اراده‌ی بیش‌تری دارید تمرکز کنید.

رژیم غذایی سالم

پس از ورزش صبحگاهی، زمان آن است که با خوردن یک صبحانه‌ی سالم، مواد غذایی مورد نیاز بدنتان را تأمین کنید. خوردن غذاهای سالم مثل میوه‌های تازه در صبح، انرژی مورد نیاز شما را در طول روز تأمین کرده و به شما در تمرکز روی اهدافتان کمک می‌کند. علاوه بر آن اگر روز خود را با غذاهای سالم شروع کنید، احتمال آن که در طول روز نیز غذاهای سالم‌تر بخورید بیش‌تر خواهد بود.

افراد موفق

انجام فعالیت های ورزشی

اغلب انسان‌های موفق صبح زود ورزش می‌کنند، مگر اینکه قرار باشد شب را تا دیروقت بیدار بمانند. ورزش صبحگاهی موجب تقویت بهره‌وری و افزایش سطح انرژی می‌شود و به این افراد کمک می‌کند با روحیه‌ی بالاتری روز خود را پیش ببرند.

 افراد موفق همواره در کنار خانواده

یک زندگی نامتوازن شما را از رسیدن به پتانسیل کامل خود بازمی‌دارد. احتمال افزایش استرس و ابتلا به افسردگی در افرادی که زمان خیلی زیادی را صرف کار خود می‌کنند بیش‌تر از افرادیست که به صورت متعادلانه برای تمام جنبه‌های زندگی خود وقت می‌گذارند. مردم موفق نیز همیشه زمانی را برای بودن در کنار خانواده و تقویت روابط خود با همسر و فرزندانشان اختصاص می‌دهند.

تمرکز بر روی علاقه مندی ها

صرف نظر از این‌که از انجام چه کاری لذت می‌برید و یا نسبت به انجام چه فعالیت‌هایی شور و شوق دارید، همیشه باید زمانی را برای علایق خود اختصاص دهید زیرا این فعالیت‌ها موجب شادی شما خواهند شد و به افزایش انگیزه و اراده‌ی شما برای رسیدن به اهدافتان کمک خواهند کرد.

افراد موفق

زمان بندی خواب

کر می گوید: «تاکنون حرف و سخن های فراوانی در مورد خطرات پیش روی افراد پر مشغله و کم خواب ذکر شده است. بنابراین، یکی از عادات بسیاری از افراد موفق آن است که داشتن خواب کافی را در اولویت های خود قرار می دهند و همانطور که تأیید خواهید کرد، این مسأله می تواند چالشی بزرگ برای کارفرمایان و صاحبان مشاغل باشد.

یکی از روش های تنظیم خواب این است که هر شب در ساعتی معین به رختخواب بروید و باید بگوییم که اغلب متخصصین این عادت را برای اطمینان از یک خواب شبانه سالم توصیه می کنند.

وندرکام حتی پیشنهاد می کند که زمان بیدار شدن خود را نیز برنامه ریزی نمایید و برای این منظور نخست ساعاتی که به خواب نیاز دارید را شمرده و سپس ساعت خود را برای بیدار شدن پس از این مدت کوک نمایید.

به گفته او: بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که تا دیر وقت بیدار مانده و صبح ها چرت بزنید. اما چرا باید انرژی تان را صرف قانع کردن خود برای خوابیدن در دقیقه 90 کنید؟

انسان‌های موفق قبل از خواب چه کار می‌کنند؟

وِرا وَنگ (Vera Wang)، طراح سرشناس مد، در اتاق خواب به ایده‌های جدید فکر می‌کند و وقت غروب را به چک کردن پیام‌های ارسالی کارکنانش می‌گذراند.

باراک اوباما ترجیح می‌دهد شب‌ها تا دیروقت کار کند و حتی در دوران ریاست جمهوری ساعت ۱۱ شب با کارمندانش جلسه‌ی تلفنی برگزار می‌کرده است. او معمولا شب‌ها قبل از خواب کارهای دفتری خود را انجام می‌دهد و نیم ساعتی نیز مطالعه می‌کند.

برای مایکل لِویس (Michael Lewis)، نویسنده و روزنامه‌نگار حوزه‌ی اقتصاد، بازه‌ی ۷ غروب تا ۴ صبح مناسب‌ترین زمان نوشتن است، چرا که به گفته‌ی خودش وقتی کار فردا را امشب دست می‌گیرد احساس می‌کند از دیگران جلوتر است و این احساس جلوتر بودن را دوست دارد.

شب‌ها دیروقت آرامش عجیبی وجود داره. نه هیچ صدای تلفنی، نه هیچ چیزی که حواس آدمو پرت کنه. این حس رو که می‌دونم الان هیچ کسی سعی نمی‌کنه از من جلو بزنه دوست دارم.

افراد موفق

هر گونه استفاده با درج نام مجله پزشکی دکتر سلام (لینک دهی مستقیم) مجاز می باشد.