چاقی

از عوامل اصلی ابتلا به سرطان، حمله قلبی، سکته مغزی و دیابت در سراسر جهان می توان چاقی و استعمال سیگار را از اصلی ترین عوامل دانست. در این مقاله از دکتر سلام اطلاعاتی در خصوص بیماری های ناشی از چاقی و استعمال سیگار را آماده کرده ایم. پیشنهاد می کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

در صورتی که برای مقابله با رشد سریع همه‌گیری چاقی اقدامی انجام نشود، هزینه درمان بیماری‌های ناشی از افزایش وزن در جهان از سال ۲۰۲۵ سالانه ۱.۲ تریلیون دلار خواهد شد. چاقی و استعمال سیگار دو عامل اصلی افزایش تعداد موارد ابتلا به سرطان، حمله قلبی، سکته مغزی و دیابت در سراسر جهان هستند که در کنار هم مجموعه بیماری‌های غیرواگیر را تشکیل می‌دهند. این بیماری‌ها بزرگترین عامل مرگ‌و‌میر در جهان مدرن محسوب می‌شوند.

در بین سایر کشورها آمریکا با بالاترین هزینه درمان روبروست که از سالانه ۳۲۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ میلادی به ۵۵۵ میلیارد دلار تنها در مدت هشت سال می‌رسد که بخشی از آن به دلیل افزایش هزینه‌های درمانی در این کشور است. همچنین تمامی کشورها شاهد یک شیب تند در افزایش هزینه‌های فوق خواهند بود که برای بسیاری از آنها غیر قابل پرداخت است.

در انگلیس این هزینه از ۱۹ میلیارد دلار به ۳۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۵ افزایش پیدا می‌کند. به گفته متخصصان طی هشت سال آینده آمریکا ۴.۲ تریلیون دلار، آلمان ۳۹۰ میلیارد دلار، برزیل ۲۵۱ میلیارد دلار و انگلیس ۲۳۷ میلیارد دلار صرف هزینه بیماری‌های ناشی از چاقی خواهند کرد.

منبع: شفا آنلاین