ناخنی که در گوشت پا جا خشک میکند!

وقتی ناخن به درون گوشت پا فرو می رود بسیار دردناک و عذاب آور خواهد شد. برای پیشگیری از این حالت سوالاتی از دکترسوزان سروری پرسیده ایم. این عارضه غالبا با عفونت در انگشت پا همراه است برای درمان این مشکل نیاز به آب گرم و نمک دارید. در صورت تورم و التهاب و درد شدید باید به پزشک مراجعه کنید.

برخی از افراد به دلایل مختلف از جمله کوتاه کردن نادرست ناخن یا پوشیدن کفش‌های تنگ دچار عارضه فرو رفتن ناخن در گوشت نرم پا می‌شوند و گاه این اتفاق می‌تواند به حدی آزار دهنده باشد که راه رفتن را مشکل کند.

دکترسوزان سروری درباره این عارضه می‌گوید: افرادی که دچار این مشکل می‌شوند باید به فکر درمان(Treatment) قطعی باشند چون در صورت طولانی شدن مدت بیماری، عفونت ممکن است آسیب جدی به استخوان پا وارد کند. به گفته این مشاور پوست، مو و زیبایی نخستین روش برای کمک به بیرون آمدن ناخن، قرار دادن پا سه بار در روز و هربار به مدت 30 دقیقه در ظرفی حاوی آب گرم و نمک است تا هم از عفونت احتمالی جلوگیری شود و هم با نرم شدن پوست بتوانید راحت‌تر ناخن را از گوشت جدا کنید. در صورت طولانی شدن عارضه حتماً به پزشک(Doctor) مراجعه کنید.

فرو رفتن ناخن در گوشت پا عارضه شایعی است که در آن گوشه یا کنار ناخن انگشت پا به درون گوشت نرم اطراف خود رشد می‌کند. نتیجه این وضعیت درد شست پا، قرمزی، ورم و گاهی اوقات، عفونت است. عارضه فرو رفتن ناخن در انگشت معمولاً ناخن انگشت بزرگ پا را درگیر می‌کند.

اغلب می‌توان فرو رفتن ناخن در گوشت پا را در خانه مداوا کرد. اما اگر درد شما شدید و در حال گسترش باشد، می‌توانید به پزشک مراجعه کنید تا او اقداماتی را برای تسکین ناراحتی‌تان انجام داده و برای جلوگیری از عوارض فرو رفتن ناخن در گوشت پا، به شما کمک کند.

اگر مبتلا به دیابت یا سایر عوارضی هستید که باعث کاهش خون‌رسانی به پاهایتان می‌شوند، بیش از سایرین در خطر فرو رفتن ناخن در گوشت پا قرار دارید.

 

شفاآنلاین