پاسخ به این سوال اکنون تفاوت زیادی با گذشته یافته است. آمار نشان می دهد تقریبا تمام زنان موهای زیر بغل را آزار دهنده می دانند. به همین دلیل در این مطلب به بررسی این موضوع در مردان پرداخته ایم. در زیر بغل غده هایی به نام آپوکرین وجود دارد که باعث تولید عرق می شوند.

این تعرق متشکل از استروئید، لیپید، پروتئین و سایر مواد شیمیایی است که می‌تواند اطلاعات و خصوصیات مربوط به بدن را انتقال دهد. به عنوان مثال اجداد و نیاکان شما موی زیر بغل خود را بلند می‌کردند تا به واسطه‌ی بوی آن، جفت خود را جذب کنند. اما امروزه این کار دیگر جواب نمی‌دهد.

آماری که اخیرا از ۴۰۴۴ مرد به دست آمده نشان می‌دهد که ۶۸ درصد مردان موی زیربغل خود را تمیز می‌کنند، ۵۲ درصد گفتند که این کار را برای زیبایی بدن انجام می‌دهند و ۱۶ درصد به دلایل ورزشی این کار را می‌کنند. از بین ۱۰ نفر، تنها یک نفر گفت که هرگز زیربغل خود را تمیز نمی‌کند.

نظافت موها وقتی مرطوب هستند

می‌توانید موها را وقتی خشک هستند کوتاه کنید، اما توصیه می‌شود که از یک موبر ضدآب استفاده کنید و این کار را در حمام انجام دهید. آب داغ باعث نرمی پوست شده و خطر خشک شدن پوست یا خراش آن را کاهش می‌دهد.
اگر موی فر دارید، توصیه می‌شود خیلی آهسته پیش رفته و به اندازه‌ی یک هشتمِ اینچ آن را کوتاه کنید. سعی کنید از محافظ شانه‌ی شماره ۱ استفاده کنید چرا که باعث می‌شود موهایتان نرم مانده و پوستتان اذیت نشود.
بعد از تیغ زدن و اصلاح موها، از روغن‌های اصلاح بدون بو استفاده کنید. (از این مسئله مطمئن شوید که از الکل ساخته نشده، چرا که پوست زیر بغل به آن حساس است). پیش از استفاده از اسپیری‌های ضدبو، دو تا سه دقیقه بعد از مالیدن روغن صبر کنید بعد اسپری بزنید.

منبع: