پس از بروز عارضه های قلبی و کاهش قوای بدن برای برقراری رابطه جنسی باید با پزشک مشورت کرد و تا زمان بهبود نسبی فرد و آمادگی بدنی از انجام رابطه جنسی خودداری نماید زیرا ریسک حمله قلبی در رابطه جنسی بالا می رود.

رابطه جنسی بخشی از یک زندگی سالم و بخشی از کیفیت زندگی شماست. رابطه جنسی برای بیشتر افرادی که حمله قلبی<heart attack> کردند، مشکلی ایجاد نمی‌کند.پس از حمله قلبی هنگامی که سلامت خود را به دست آوردید و احساس کردید آمادگی‌اش را دارید، می‌توانید رابطه جنسی را از سر بگیرید.

به گزارش شفا آنلاین:معتدل باشید، اگر بتوانید فعالیت‌های آرام یا معتدل را، مانند راه رفتن سریع را بدون نشانه‌های آنژین انجام دهید، احتمالا آمادگیش را دارید. پزشک شما ممکن است به شما بگوید که اگر بتوانید دو طبقه از پله‌ها را بدون هیچ نشانه بیماری بالا بروید، به اندازه کافی برای رابطه جنسی سلامت هستید.یا شاید قبل از اینکه مجددا رابطه جنسی داشته باشید، پزشک شما بخواهد یک تست ورزش (EKG) را برای چک کردن سلامت قلبتان انجام دهد. اگر نگران هستید با دکترتان صحبت کنید.
اگر آنژیوپلاستی کردید، باید صبر کنید تا برش‌ها التیام یابد. اگر جراحی بای‌پس داشتید، باید چند هفته صبر کنید تا قفسه سینه شما التیام یابد.
بعضی افراد پس از یک حمله قلبی از برقراری رابطه جنسی می‌ترسند. آنها نگران این موضوع هستند که نشانه‌های بیماری مثل درد قفسه سینه داشته باشند. آنها همینطور نگران هستند که مجددا دچار حمله قلبی شوند. ریسک حمله قلبی در حین برقراری رابطه جنسی پایین است. کمتر از یک از هر صد حمله قلبی به علت رابطه جنسی رخ می‌دهد. اگر شما بتوانید فعالیت‌های آرام را بدون نشانه‌های آنژین، مانند درد قفسه سینه یا فشار قفسه سینه انجام دهید، ریسک حمله قلبی پایین است. از پزشک‌تان در مورد خطرات احتمالی سوال کنید. او به شما کمک می‌کند که بدانید چه هنگام قلبتان برای آن میزان از فعالیت که برای رابطه جنسی نیاز دارید به اندازه کافی سلامت است.سپید
محمدحسین نجفی
متخصص قلب و عروق

شفا آن لاین