ذهن

یکی از بهترین راه های مدیریت ذهن، خود هیپنوتیزمی است که روشی بسیار موثر برای مدیریت ذهن در موقعیت های مختلف می باشد. تکنیک خود هیپنوتیزمی به این صورت است که باید افکار مثبت را جایگزین افکار منفی خود کنید و بتوانید بر احساسات خود مسلط باشید.

استاد رشته هیپنوتیزم و تمرین ذهنی از دانشگاه بین المللی سوئد گفت: همه افراد می توانند با آموزش تکنیک خودهیپنوتیزمی، ذهن خود را در موقعیت های مختلف مدیریت کنند.

دکتر ‘لاریس اریک’ روز پنجشنبه در حاشیه کنگره بین المللی تمرین ذهنی و علوم عصب – رفتاری در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با استفاده از تکنیک خودهیپنوتیزمی هر فرد می تواند بر احساسات خود مسلط شود و افکار منفی را از خود دور کرده و افکار مثبت را جایگزین آن کند.

وی اظهار کرد: یادگیری تمرین خودهیپنوتیزمی و مدیریت ذهن با 2 ماه آموزش امکان پذیر است.

وی گفت: تاکنون سه میلیون نفر در کشور سوئد با خودهیپنوتیزمی آشنا شده و تکنیک های این علم را فرا گرفته اند و از برکات این علم در زندگی خود بهره برده اند.

دکتر لاریس اریک با اشاره به پیشینه کاربرد علم هپینوتیزم در جهان افزود: علم هیپنوتیزم از سال 1969 در جهان مطرح شد و هم اکنون افراد مختلف به ویژه پزشکان، دندانپزشکان و روانشناسان از این علم استفاده می کنند.

وی اظهار کرد: کاربرد تکنیک های هیپنوتیزم ابتدا در رشته ورزش و بین قهرمانان نمود پیدا کرد و پس از آن در تمام جنبه های زندگی نظیر مدارس و دانش آموزان، تجارت، مالی و حوزه پزشکی گسترش یافت.

کنگره بین المللی تمرین ذهنی و علوم عصب رفتاری با محور ‘مدیریت ذهن’ که از امروز در دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز شده است تا ششم آبان ادامه دارد.

منبع: ایرنا