ایدز

21 هزار و 300 دانش آموز در یاسوج تحت پوشش برنامه استراتژیک ایدز قرار گرفته اند تا نحوه مبارزه و پیشگیری از ابتلا به ایدز را آموزش ببینند. در این مقاله از دکتر سلام اطلاعاتی در خصوص پیشگیری از ابتلا به ایدز را آماده کرده ایم. توصیه ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

کارشناس مسئول بیماریهای خاص دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ۲۱ هزار و۳۰۰دانش آموز در استان تحت پوشش برنامه استراتژیک ایدز قرار گرفتند.

علی مقیمی در جمع خبرنگاران افزود: در این طرح ۱۰۵رابط آموزشی برنامه های ترویجی وتبیینی مبارزه با ایدز را به دانش آموزان در۱۴۰آموزشگاه ارائه می دهند.

وی یکی از مهمترین برنامه های استراتژیک چهار ساله مبارزه با ایدز را اجرای برنامه پیشگیری از انتقال اچ-آی-وی از مادر به نوزاد عنوان کرد و گفت: این برنامه از ابتدای مرداداماه سال جاری با اولویت مناطق حاشیه شهرها آغاز شد.

مقیمی تصریح کرد: تمامی زنان باردار در نخستین ویزیت بارداری از لحاظ “اچ-آی-وی” بررسی و در صورت مثبت بودن روشهای درمانی آغاز می شود.

وی تصریح کرد: افرادی که این آزمایش را انجام نداده اند در حین زایمان تست شده وافرادی که مبتلا هستند نیزعلاوه بر درمان دارویی برای مادر پیشگیری انجام وبحث زایمان سزارین آنها در اولویت خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر