ترمیم محل زخم و از بین بردن آثار زخم به وسیله سلول درمانی یک روش نوین و و کارآمد برای زیبایی پوست است.با آزمایش محققان داخلی امکان ترمیم و بهبود زخم های عمیق دیابتی به روش سلول های بنیادی امکان پذیر شده است.

شیوه نوین ترمیم زخم‌های پوستی با استفاده از سلول درمانی
عضو مرکز تحقیقات‌ سلول‌‌های بنیادی گفت: استفاده از یونیزان‌ پلاسما را برای ترمیم در سلول‌های پوستی در دستور کار داریم.

شیوه ای نوین برای ترمیم زخم‌های پوستی با استفاده از سلول درمانیپروین منصوری عضو مرکز تحقیقات‌ سلول‌‌های بنیادی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: از نظر سلول‌درمانی‌ کارهای خوبی در زمینه‌ ترمیم‌ بافت بدن و بهبود زخم‌ها شده به طوری که محصولات بافتی‌ و سلول‌های پوستی در مرکز تحقیقات‌ سلول‌‌های بنیادی‌ تولید شده است.

وی بیان کرد: کارهای تحقیقاتی‌ زیادی در حوزه سلول‌های بنیادی‌ در حوزه ترمیم‌ زخم‌، جوانسازی‌ همچنین تولید سوسپانسیون‌ برای درمان بیماری‌های مختلف‌ انجام شده است.

عضو مرکز تحقیقات‌ سلول‌‌های بنیادی ادامه داد: امیدوارم مجتمع تحقیقاتی‌ به طور متمرکز‌ به کار تحقیق‌، پژوهش و تولید محصولات بافتی‌ هر چه سریع‌تر راه‌اندازی شود و این محصولات برای جوانسازی‌، رشد سلول‌ و تنظیم بافت‌ به کار گرفته شود.

منصوری، عنوان کرد: مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی تهران اقدام به تربیت دانشجوی مشترک با مؤسسه رویان‌ داشته همچنین در بخش بیوفوتونیک‌، لیزر و پلاسما با پژوهشگاه غدد طرح‌های مشترکی را به سرانجام خواهند رساند.

وی بیان کرد: یکی از طرح‌های مورد نظر استفاده از یونیزان‌ پلاسما است که این کار با همکاری پژوهشگاه‌ غدد در حال بررسی و پژوهش است.

عضو مرکز تحقیقات‌ سلول‌‌های بنیادی یادآور شد: با انجام پژوهش‌های مختلف بر روی زخم‌های دیابت‌ که با همکاری پژوهشکده غدد انجام شده خوشبختانه امروزه توانستیم زخم‌های عمیق بهبودی کامل پیدا کنند.

باشگاه خبرنگاران