اگزما

اگزما به یک نوع بیماری پوستی گفته می شود که باعث ایجاد خارش، سوزش و قرمزی پوست می شود و همچنین از اعلام آن می توان به اختلالات خواب و استرس اشاره کرد. در این مقاله از دکتر سلام اطلاعاتی در خصوص ساخت داروهای جدید برای درمان اگزما را آماده کرده ایم. توصیه ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

پزشکان آمریکایی دو  داروی جدید برای درمان اگزما در کودکان و بزرگسالان ساخته اند که علایم این بیماری پوستی را به شدت کاهش می دهد.

اگزما(Eczema) نوعی بیماری پوستی است که بر اثر آن فرد در قسمتی از پوست خود احساس خارش، سوزش و قرمزی و التهاب دارد و شامل علایم دیگری مانند اختلالات خواب و استرس نیز می شود.

دکتر لوز فوناسیر/ Luz Fonacie متخصص حساسیت و عضو هیات رییسه کالج حساسیت، ایمنی و آسم آمریکا می گوید: بزرگسالان بسیاری که به اگزما مبتلا هستند از کودکی این بیماری را داشته اند ولی تشخیص داده نشده است.

وی افزود: بسیاری از آنها دنبال درمان پزشکی نیستند و ترجیح می دهند با درمان های خانگی یا داروهای بدون تجویز پزشک، برای بهبود اگزما خوددرمانی کنند. آنها معمولا نمی دانند به اگزما مبتلا هستند و همچنین مطلع نیستند درمان های اگزما در چند سال اخیر به شدت تغییر کرده است.

داروهای موضعی جدیدی به بازار آمده است و می تواند کیفیت زندگی آنها را بسیار تغییر دهد.

مارک بوگونیویچ/Dr. Mark Boguniewicz متخصص حساسیت و ایمنی شناسی اطفال و عضو کالج حساسیت، آسم(Asthma) و ایمنی شناسی آمریکا نیز گفت: در سال های اخیر درمان های هدفمند به نام داروهای تخصصی به بازار آمده اند و دو داروی جدید برای درمان اگزما نتایح بهتری داشته اند.

بر پایه این خبر دو دارویی که برای اولین بار در نشست سالانه کالج حساسیت، آسم و ایمنی شناسی آمریکا دیروز (5 آبان) در بوستون معرفی شدند شامل یک پماد ضدالتهابی کریسابورول/ crisaborole برای استفاده در کودکان دو ساله و بزرگ تر است که خارش، قرمزی و التهاب(Inflammation) پوست را تا حد زیادی کاهش می دهد و دیگری دوپیکسنت/dupilumab درمانی زیست شناختی که با تزریق به بیمار داده می شود و برای بزرگسالان مبتلا به اگزمای متوسط تا شدید مفید است؛ به ویژه در صورتی که داروهای پمادی که برای روی پوست به کار می رود مفید نبوده باشد.

وی ادامه داد: یافته اصلی این است؛ داروهای کارآمدی وجود دارد که می تواند علایم اگزما را کاهش دهد و غیر از آن علت ابتلا به اگزما را نیز از بین ببرد.

«مبتلایان به اگزما از محدودیت درمان های موجود همواره شکایت داشتند، داروهای جدید بر اساس درک جدید و درست تری از اگزما ساخته شده اند. انتظار داریم درمان های اضافی به زودی تایید شوند. یک متخصص حساسیت آموزش درست و مهارت کافی برای تشخیص اگزما و ارائه کمک بهتر به بیمار با درمان را دارد».

منبع: شفا آنلاین