ریزش مو

محققان در جدیدترین تحقیقات خود در خصوص جلوگیری از ریزش مو راه جدیدی را یافته اند که بسیار ساده و موثر برای رشد مجدد موها می باشد. مصرف گوشت تاثیر زیادی در کاهش احتمال کچل شدن دارد و بعد از این می توانید گوشت مصرف کنید تا از ریزش موها جلوگیری کنید.

کلاه‌گیس، کاشت دردناک مو، داروهای ضدریزش و درمان‌های گران‌قیمت دیگر را فراموش کنید. محققان می‌گویند برای جلوگیری از ریزش موها یا فراهم کردن امکان رشد موهای از‌ دست‌رفته، راه‌های ساده‌تری هم وجود دارد

بررسی‌های جدید محققان، از تاثیر مصرف گوشت در کاهش احتمال کچل شدن خبر می‌دهد.

کلاه‌گیس، کاشت دردناک مو، داروهای ضدریزش و درمان‌های گران‌قیمت دیگر را فراموش کنید. محققان می‌گویند برای جلوگیری از ریزش موها یا فراهم کردن امکان رشد موهای از‌ دست‌رفته، راه‌های ساده‌تری هم وجود دارد.

بررسی‌های جدید محققان، از تاثیر مصرف گوشت در کاهش احتمال کچل شدن خبر می‌دهد. از نظر پژوهشگران، گرچه ژن‌ها در این زمینه نقشی مهم را ایفا می‌کنند، اما اغلب مردان، نه قربانی ژن‌های خود، بلکه قربانی کمبود آهن در بدن‌شان هستند.

ازنظر پژوهشگران، تامین نشدن نیاز بدن مردها به آهن، از جمله اصلی‌ترین دلایل ریزش مو در میان آنهاست. برهمین اساس آنها مصرف کافی مواد غذایی حاوی آهن، مانند گوشت قرمز را توصیه می‌کنند و معتقدند که تامین نیاز بدن به آهن، نه‌ تنها مانع ریزش موها می‌شود، بلکه زمینه را برای رشد دوباره موهای ریخته نیز فراهم می‌کند.

منبع: خبرنگار